recenzja książki

„KTOŚ, KOGO ZNAMY” SHARI LAPENA

Książka z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że wato było sięgnąć po tę książkę , aby ją przeczytać.
Ciekawa fabułą, niebanalny pomysł,świetny styl i język. Książkę czyta się a właściwie pochłania bardzo szybko.
Wciąga , zaskakuje i trzyma w napięciu do samego końca.
Akcja powieści dzieje się w Aylesford, mieście w  dolinie rzeki Hudson, w stanie Nowy Jork. Jest to bardzo urokliwe i spokojne miejsce.
Robert Pierce to mężczyzna, który zgłasza na komisariacie zaginiecie swojej żony Amandy. Oczywiście próbował się z nią skontaktować telefonicznie , lecz bezskutecznie.
Amanda miała spędzić weekend z przyjaciółką Caroline. Okazuje się, że było to kłamstwo a przyjaciółka miała inne plany na weekend.
Policja zajmuje się sprawą. Zostają przesłuchani znajomi i sąsiedzi zaginionej kobiety. Jest dużo tropów i wielu podejrzanych.
Na osiedlu gdzie mieszkają Państwo Pierce dochodzi do kilku włamań. Ktoś skrada się do środka i zagląda do komputerów mieszkańców bezproblemowo łamiąc hasła i odnajdując skrywane sekrety. Plus jest taki,że nikt o tym nic nie wie, ponieważ nie ma śladów włamania i nic nie ginie.
W sąsiedztwie mieszkają Państwo Sharpe Olivia, Paul i ich syn Raleigh. Bardzo szybko dowiadujemy się, że to właśnie ten chłopak jest włamywaczem. .
Olivia postanawia ukarać syna, jak również napisać list przepraszający do sąsiadów, do których włamał się jej syn.
Czy to był dobry pomysł? Czy Raleigh poniesie konsekwencje swego działania?
Niespodziewanie w jeziorze odnajduje się zatopiony samochód zaginionej Amandy z jej dokumentami a ona sama znajduje się martwa w bagażniku auta.
Matka boi się, że jej syn wplątał się w coś strasznego a te włamania to tylko słaba przykrywka.
Sprawa zaczyna się komplikować ponieważ sąsiedzi zaczynają oskarżać jeden drugiego o różne rzeczy. Wychodzą na jaw skrywane tajemnice i sekrety. Romanse każdego z każdym w zasadzie. Naturalnym wydaje się więc, że muszą być tego konsekwencje, bo tam gdzie zdrada, intryga są kłopoty, zazdrość i śmierć.
Najważniejsze kto zamordował Amandę i dlaczego? Ginie kolejna kobieta – czy to morderca zaciera ślady likwidując niewygodnych świadków?
Atmosfera gęstnieje i nie wiadomo już kto mówi prawdę, a kto chroni siebie lub bliską sobie osobę.
Czy znamy swoich sąsiadów? i czy znamy swoich najbliższych? Odpowiedz nie jest jednoznaczna i oczywista.
Zaskakujące zakończenie a ostatnie zdanie daje odpowiedz na wszystkie pytania.

Ciekawa powieść na miły wieczór z książką. Polecam 🙂
Tytuł „Ktoś kogo znamy”
Autor Shari Lapena
Tłumaczenie Piotr Kuś
Wydawnictwo Zysk i S- ka
Liczba stron 335
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz