recenzja książki

„KTOŚ MNIE POKOCHAŁ” JULIA QUINN

Po świetnej pierwszej części serii pt. „Mój książę” wyczekiwałam na część drugą.
Bardzo się cieszę, że została tak szybko wydana.
Poznamy tutaj losy kolejnego członka rodziny Bridgertonów.
Jest cała masa intryg, niedomówień i tajemnic.
Bardzo plastyczny język pozwala bez problemu wskoczyć w wykreowany świat i razem z naszymi bohaterami przeżywać i doświadczać to co oni.
Piękny styl i ten cudowny romantyczno – historyczny klimat.
Powieść czyta się z niezwykłą lekkością i bardzo szybko. Pomimo swej objętości i prawie czterystu osiemdziesięciu stronom książkę przeczytałam na raz. Musiała, nie mogłam odłożyć jej nie poznawszy zakończenia.

Nasz główny bohater to zatwardziały kawaler, któremu nie prze się żadna kobieta Anthony Bridgerton. Wicehrabia znany jest z licznych romansów i skandalicznych podbojów.

Ku zaskoczeniu wielu postanawia się ustatkować i szuka żony. Ba, nawet już ją wybrał – Edwina.
Wybranka jego serca zgodnie z listą, którą stworzył musi być piękna, mądra i musi się w niej zakochać. Taka kobieta będzie w sam raz ma żonę i dobrą matkę ich dzieci.
Jednak starsza siostra wybranki Kate zrobi wszystko, aby do tego małżeństwa nie doszło. Przyczyna jest oczywista – uważa, ze wicehrabia jest łotrem i nie jest godzien stać się mężem jej młodszej kochanej siostry. Liczne intrygi kobiety doprowadzają Anthonego do szaleństwa. Jakby tego było mało, to właśnie Kate staje się jego obsesją, o której zaczyna coraz więcej myśleć.
To właśnie o niej zaczyna marzyć i śnić. Ta pewna siebie, niezwykle uparta kobieta z ciętym językiem staje się dla niego wyzwaniem.

Co z tego wyniknie ?

Warto przeczytać, aby się dowiedzieć – zapewniam 🙂

Będzie sporo humoru, świat skandali i plotek.

Jest to świetna druga część romansu historycznego, który podbił moje serce i, który absolutnie warto przeczytać, a potem obejrzeć na popularnej platformie filmowej 🙂

Wiem już, że na maj zapowiedziana jest PREMIERA części trzeciej serii pt. „Propozycja dżentelmena”, już się cieszę i czekam.

Tytuł „Ktoś mnie pokochał”

Cykl „Bridgertonowie” część 2

Autor Julia Quinn
Tłumaczenie Agnieszka Kowalska, Katarzyna Krawczyk

Liczba stron 480

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/ktos-mnie-pokochal.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz