recenzja książki

„LEPSZA POŁOWA. O GENETYCZNEJ WYŻSZOŚCI KOBIET” SHARON MOALEM

Literatura faktu napisana przez naukowca i lekarza.
Bardzo intrygujący temat, niebanalne podejście do faktów i jasny przekaz.
Autor stara się nam udowodnić, że kobiety przewyższają mężczyzn pod każdym względem.
Są genetycznie lepszą połową 🙂
Przedstawiane fakty i badania naukowe wydają się rzetelne i wiarygodne.
Bardzo czytelny język i styl. Przyjazna formuła lektury powoduje, że czyta się ją lekko i szybko.
Nic tutaj nie nudzi i nie jest narzucane.
Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, mają silniejszy układ odpornościowy, rzadziej występują u nich różnego rodzaju niepełnosprawności, postrzegają świat w szerszej palecie barw i lepiej radzą sobie z nowotworami. Dlaczego ?
Ta książka odpowie Wam na to ważne pytanie.
Bardzo ciekawe fakty :
– Od 5% do 15% kobiet widzi sto milionów odcieni kolorów, zamiast – jak to jest zazwyczaj – miliona odcieni. Żaden mężczyzna nie jest do tego zdolny.
– Podczas gdy żeński chromosom X to 1000 genów, męski Y – jedynie siedemdziesiąt, a do tego, jeden z nich odpowiada za to, że mężczyznom rosną włosy w uszach.
– Każda kobieca komórka ma możliwość korzystania z jednego lub drugiego chromosomu X, Ta genetyczna różnorodność i współpraca między komórkowa w ciele kobiety daje im niezbywalną genetyczną przewagę nad mężczyznami.

– Statystycznie na 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Z biegiem czasu przewaga ta się zmienia i już po czterdziestu latach liczby te się zrównują, natomiast po setce 80% żyjących stanowią kobiety, a mając sto dziesięć lat mężczyźni stanowią zaledwie 5%.
Kiedyś uważano to za oznakę naturalnej przewagi mężczyzn. Dziś uważa się, że dziewczynek rodzi się mniej, ponieważ są genetycznie bardziej złożone.

– Większość dawców nerek to kobiety, podczas gdy większość biorców – mężczyźni.

Tytuł „Lepsza połowa. O genetycznej wyższości kobiet”

Autor Sharon Moalem

Tłumaczenie Ewa Skórska

Liczba stron 296

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,77484

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz