recenzja książki

„ŁOWCA” AGNIESZKA PRUSKA

Jest to piąta i zarazem ostatnia część cyklu, której premiera była 30 czerwca tego roku. Póki co, to nasze ostatnie spotkanie z komisarzem Barnaba Uszkier.

Niebanalny temat, przemyślana i dopracowana fabuła. Prosty język, dialogi, styl. Cudny klimat niepokoju i tajemniczości. To wszystko powoduje, że powieść niebywale szybko wciąga w swój świat i pozwoli odłożyć książkę, gdy ją przeczytasz.
Te prawie pięćset stron czyta się błyskawicznie.
Przyznam, myliłam się i kilka razy poszłam złym tropem. Uwielbiam się mylić.

Zaskakujące zakończenie, którego nie przewidziałam.

Jak zwykle wszystko dzieje się w Gdańsku, tym razem w latach ówczesnych.

Na jednym z willowych osiedli ginie młoda kobieta. Jej zmasakrowane ciało odnajduje jej przyjaciel Karol Brzeski, który zaniepokoił się, że już jakiś czas jej nie widział.
Podchodzi pod drzwi jej domu i od razu czuje nieprzyjemny odór oraz słyszy dwa głośno szczekające psy właścicielki.
Zawiadamia policję czując, że wydarzyło się coś złego.

Na miejsce trafia znany nam komisarz wraz ze swoją ekipą techników i patologa. Konieczny będzie przewodnik do psów. Szybko odkrywają, że w środku znajdują się zmasakrowane zwłoki właścicielki mieszkania, oraz głodne rozwścieczone psy.
Psy na pewno broniły kobietę przed napastnikiem, jednak po kilku dniach były głodne i dokonały tego co było nieuniknione.

Kto i dlaczego zabił Dorotę Wyszkowską ? Dlaczego zostały jej podklejone taśmą powieki ?
Rozpoczynają się przesłuchania świadków i snucie rozmaitych przypuszczeń.

Niebawem blisko Gdańska zostają znalezione zwłoki kolejnej zmasakrowanej kobiety. Po sposobie pozostawienia zwłok widać, że sprawcą jest ten sam szaleniec. Tutaj też kobiecie podklejono powieki i doszło do rabunku.
Wygląda na to, że policja ma do czynienia z seryjnym mordercą. Ważne jest dowiedzieć się jaki motyw ma sprawca, to pomoże go odszukać i złapać.
Walka z czasem trwa i w każdej chwili może pojawić się kolejna ofiara „Łowcy”.
Jak to się zakończy ? – przeczytajcie, a dowiecie się. Zachęcam 🙂
Poznajemy coraz lepiej komisarza i jego prywatne życie. Przedstawiona bardzo drobiazgowo i rzetelnie praca policji intryguje i zaskakuje.

Mam nadzieję, że autorka napisze kolejną część cyklu i już niebawem poznamy nową zagadkę kryminalna, z którą zmierzy się komisarz Barnaba Uszkier.

P O L E C A M 🙂

Przypomnę poszczególne części cyklu od początku :
1.Literat,
2.Hobbysta,
3.Żeglarz,
4.Spadkobierca,
5.Łowca

 

Tytuł „Łowca”

Cykl „Komisarz Barnaba Uszkier” , tom 5

Autor Agnieszka Pruska

Liczba stron 496

Wydawnictwo Oficynka

http://oficynka.pl/pl/p/Lowca-Agnieszka-Pruska/723
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA OFICYNKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz