debiut literacki,  recenzja książki

„LŚNIĆ” JESSICA JUNG

Debiut legendy K-popu.

Ciekawy pomysł, język i styl. Lekturę czyta się lekko i szybko.

Plusem jest fakt, że autorka poznała świat o którym piszę i bardzo jest to wyczuwalne w treści.

Nie jest to zmyślona i nadmuchana historia, lecz bardzo rzeczowo i emocjonalnie przedstawiona historia pewnej młodej dziewczyny.

Ciekawa byłam jak wygląda życie gwiazdy muzycznej od środka.

Już wiem, że jest to mordercza praca, masa wyrzeczeń i chora rywalizacja.

To świat pełen kłamstw, zazdrości i ograniczeń.

Autorka bardzo dokładnie ukazuje nam codzienne życie „gwiazdy”.
Aż trudno uwierzyć, że są osoby, które dla chwili sławy gotowe są zrobić dosłownie wszystko.

Sześć lat temu Rachel Kim, bardzo ambitna i uzdolniona muzycznie siedemnastolatka zostaje zatrudniona w największej wytwórni K-popu w Seulu.
Zasady są jasne – zero prywatności, więc zero randek i spotkań z przyjaciółmi, trenuj 24 h na dobę. Tutaj aby się utrzymać trzeba być chodzącym ideałem.
Trzeba Lśnić – wtedy przyciąga się uwagę i jest się w centrum zainteresowania. Za to otrzymujesz miłość fanów i stajesz się sławna. Tylko, że ta sława szybko może przeminąć, bo bardzo łatwo ją stracić.
Jak przetrwać w takim świecie, gdzie nawet przyjaciele nie zawsze są prawdziwi. Dobrze, jeśli ma się obok wspierającą rodzinę i kogoś z kim można porozmawiać.

Czy świat pełen blichtru i zakłamania jest taki super ?

Seks i narkotyki są na porządku dziennym, tylko czy faktycznie są takie fajne i tak bardzo potrzebne, aby być na topie ?

Przyznam, że po przeczytaniu tej lektury jest we mnie smutek i zdziwienie, jak świadomie można się godzić na takie traktowanie. Bo przecież już od samego początku stajesz się maszynką do zarabiania pieniędzy i to inni mówią ci co masz robić, jak się ubrać i co jeść.

Książka idealna dla młodzieży.

 

Tytuł „Lśnić”
Autor Jessica Jung

Tłumaczenie Agnieszka Brodzik

Liczba stron 360

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/lsnic.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz