recenzja książki

„MISTYFIKATOR” JOANNA PARASIEWICZ

WOW , ależ to był majstersztyk.

Ta powieść mnie pochłonęła. Czytałam ją jakbym była zaczarowana.

Genialna historia, świetnie poprowadzona i niezwykle przemyślana fabuła.

Ciekawe i realistyczne postacie, które intrygują i zachwycają. Piękny język i styl, który powoduje, że powieść czyta się lekko, szybko i na jednym wdechu.

Było tutaj dużo bólu, cierpienia i niesprawiedliwości, ale było też dużo magii i niesamowitości. Jest miłość i namiętność, zazdrość i nienawiść.

Pięknie oddany klimat Lwowa i Berlina w tych przecież bardzo niebezpiecznych czasach.

Lwów i rok 1917.

Nasz główny bohater to Wiktor Fogel, jest młodym albinosem, odmieńcem i synem wariata, hodowcy gołębi.
Ma białe włosy, brwi i rzęsy oraz to co przeraża ciemnoczerwone oczy. On doskonale wie jak czuje się ktoś kto jest inny. Doświadczył na własnej skórze jak bardzo ludzie nie lubią kogoś takiego jak on, jak bardzo się go boją. Poznajemy jego historię i to jakie wiódł życie we Lwowie, a później w Berlinie. Dzięki przypadkowemu spotkaniu z Fiodorem wszystko się zmienia w życiu Wiktora, a on sam zaczyna zajmować się modyfikacjom twarzy ludzi.
Jest bardzo pilnym uczniem i oddaje się nowemu zajęciu z ogromną pasja i poświęceniem.
Dzięki temu zaczyna być znany i plotki o nim zaczynają krążyć w teatralnym środowisku.

Jedzie do Berlina, stolicy Niemice, gdzie miasto tętni życiem : nocne kluby , kabarety i zabawa. Trafiają do niego kobiety i mężczyźni, którzy chcą wyglądać lepiej lub tak jak dawniej. Osoby, które zapłacą bardzo wiele, aby znów poczuć się młodo. To co Wiktor potrafi zrobić z ludzką twarzą jest niebywałe, zmienia rysy twarzy, usuwa blizny czy krzywy nos. Nic dziwnego, ze staje się tak bardzo popularny w śród bogatych kobiet.
Specyfik, który wynalazł staje się produktem, którego pragnie tak wielu. Jak potoczą się jego losy dowiecie się czytając. Ja już wiem i zapewniam, że warto przeczytać.

Jest to druga powieść autorki, pierwszej pt. „Uskrzydleni” nie czytałam, ale już wiem, że musze to nadrobić.

Fajnie, gdyby ta powieść została zekranizowana.

Bardzo jestem ciekawa kolejnej powieści autorki.

Tytuł „Mistyfikator”

Autor Joanna Parasiewicz

Liczba stron 344

Wydawnictwo Szara Godzina

http://www.szaragodzina.pl/ksiazki/ksiazka/133.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA SZARA GODZINA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

Zostaw komentarz