recenzja książki

„MŁODOŚĆ. WYZNANIA NASTOLATKÓW” LISA AISATO, LINN SKABER

Tak, właśnie dzisiaj jest PREMIERA tej cudownej powieści.
Bardzo chciałam ją przeczytać, obejrzeć i już wiem, że było warto.
Jest to literackie arcydzieło, bardzo urzekająca w swej postaci lektura.
Temat niezwykle ważny, ciekawy i zawsz na czasie.
Piękny i bardzo plastyczny język oraz styl powoduje, że w wykreowany świat zostajemy wciągnięciu po przeczytaniu zaledwie kilku linijek tekstu.
Do tego genialne ilustracje Lisy, która czaruje nas swoim rysunkiem i niebanalną wyobraźnią.
Całość stanowi przepiękną książkę, pięknie napisaną, cudownie zilustrowaną i z rozmachem wydaną.
Absolutnie nie jest to tylko książka dla nastolatków.
Jest to absolutnie książka o nastolatkach dla każdego rodzica, opiekuna, siostry, brata, babci, dziadka, ciotki, wujka czy nauczyciela.
Jakże realistycznie zostały pokazane największe bolączki młodych ludzi. Okres dojrzewania nie jest łatwy i często mało przyjemny.
Autorka jest norweską dziennikarką, z ogromną wrażliwością i niebywałą szczerością pokazała nam świat nastolatków.
Czuć zrozumienie dla poruszanych zagadnień oraz taką piękną i szczerą czułość do rozmówców.
Będzie szczerze do bólu, smutno i czasem wesoło. Będzie bardzo prawdziwie.
Dzięki wielu rozmowom, które przeprowadziła autorka z młodymi ludźmi poznamy temat od samego środka, zapewne z zupełnie innej perspektywy niż go teraz postrzegamy.
Ta inna percepcja świata otworzy nam oczy na to co najważniejsze dla młodego człowieka – poczucie bezpieczeństwa, stabilność, akceptacja, potrzeba kochania i bycia kochanym, potrzeba przyjaźni ale i pobycia z samym sobą. Czasem potrzeba ciszy, a czasem wykrzyczenia na głos tego co się nagromadziło w młodym człowieku.
Uczucia, emocje i chaos, który czasem powoduje, że młodzi zupełnie nie wiedzą co się z nimi dzieje i co chcą.
Jestem pewna, że te ponad trzydzieści historii przeczytacie z wielkim zaangażowaniem i całą gamą emocji, które będę Wami targać.
Przecież każdy z nas był kiedyś młody, jednak większość z nas już nie pamięta jak to jest być młodym człowiekiem, w którym zmienia się dosłownie wszystko.
Zapomnieliśmy i często zachowujemy się jak kiedyś nasi rodzice względem nas.
Dzięki tej lekturze przypomnimy sobie to wszystko.
Jestem pewna, że książka ta skłoni wielu z Was do przemyśleń i zastanowienia się jak ja postrzegam mojego nastolatka i jak mogę Mu pomóc w tym niewątpliwie trudnym czasie dla niego.
„Młodość” przeczytałam, obejrzałam w jeden wieczór i przekazałam dalej – córce, która pochłonęła ją w jedno popołudnie i przekazała swojej Przyjaciółce.
Bardzo się cieszę, że młodzi też chcą czytać o sobie i uspokajają się, że to co się z nimi dzieje pomimo tego, że jest mega zakręcone, to jest normalne w tym momencie ich życia.
Córka o książce powiedziała dwa zdania „PIĘKNA. Szkoda, że takich książek nie przerabiamy w szkole”. Fakt, wielka szkoda.
Zachęcam Was do zapoznania się z tą cudowną literacką perełką.
Tytuł „Młodość. Wyznania nastolatków”
Autor LINN SKABER
Ilustracje LISA AISATO
Tłumaczenie Mielena Skoczko
Liczba stron 264

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz