recenzja książki

„NA LUZIE” DR.BRIAN KING

Jak sobie radzić ze stresem i nie zamartwiać się na zapas.

Poradnik napisany prostym, zrozumiałym i niezwykle zabawnym językiem.
Autor jest neurologiem, psychologiem i komikiem.

W lekturze, którą oddaje w nasze ręce pokarze nam jak radzić sobie ze stresem, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i jak nauczyć się rozróżniać prawdziwe zagrożenia od tego, co nam się wydaje jest zagrożeniem.

Czasem jest tak, że myślimy nad czymś i już wiemy doskonale, że wydarzy się wszystko to co najgorsze.

Żyjemy w ciągłym niepokoju pełnym lęku i stresu. Autor próbuje nas przekonać, że nie warto martwić się na zapas, że czasem trzeba dać wiarę swojej intuicji. Ciągłe zamartwianie się, to życie w ciągłym stresie, a to odbija się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Coraz częściej chorujemy na depresję, zaburzenia lękowe czy nerwice. Do tego cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, łuszczyca czy notoryczne bóle głowy.

Jest na to jeden sposób – nauczyć się czytać sygnały jakie daje nam nasze ciało i umysł.

Wsłuchanie się w siebie, relaks, medytacja, joga i wyciszenie – to są niezwykle ważne elementy zdrowia.

Równowaga ducha i ciała jest kluczem do wszystkiego. Życie w zgodzie z sobą i radość z życia.

Jeśli czujemy, że pojawiają się w naszej głowie negatywny myśli, to nie brnijmy w nie, tylko zróbmy dla siebie coś miłego. Możemy ugotować pyszny posiłek, wyjść na spacer, poćwiczyć, zadzwonić do przyjaciółki czy poczytać książkę. Zajmijmy myśli czymś innym.

Ważne jest też ciągłe ćwiczenie mózgu, który uwielbia mieć zajęcie i rozwiązywanie łamigłówek ,krzyżówek czy uczenie się czegoś nowego.

W książce tej poznamy historie samego autora, jak i wiele przykładów z życia jego znajomych. Będzie też dużo porad i wskazówek.
Lektura ta naszpikowana jest ogromem dowcipów, anegdot i żartów.

 

 

 

Tytuł „Na luzie”

Autor Dr. Brian King

Tłumaczenie Aga Zano

Liczba stron 278

Wydawnictwo Marginesy

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133348/na-luzie#
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MARGINESY

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz