Zemsta i przebaczenie - Jax - recenzja książki
recenzja książki

„NARODZINY GNIEWU” Tom 1 cykl „ZEMSTA I PRZEBACZENIE” Joanna JAX

To moje drugie spotkanie z autorką i przyznam, że bardzo udane.
Po książce „Białe róże z Petersburga” sądziłam, że wiem już czego spodziewać się po pisarce, jednak nic bardziej mylnego. Zaskoczyła mnie i to bardzo pozytywnie.

Niesamowity klimat, który wciąga od pierwszych słów i zaskakuje. Miałam wrażenie, że byłam bardzo blisko opisywanych wydarzeń, wręcz w nich uczestniczyłam razem z bohaterami.
Dzięki niesamowitej plastyczności w opisach , językowi i stylowi czytanie stało się niejako projekcją bardzo intrygującego filmu.
„Narodziny gniewu” to powieść obyczajowa na tle wydarzeń historycznych, więc można śmiało napisać, że to również powieść historyczna.

Wszystko zaczyna się w XX wieku, w latach 1915 w Chełmicach. Poznajemy losy dwóch rodzin, ich świat, rzeczywistość, obyczaje i marzenia.
Autorka z idealną precyzją ukazane losy ludzi, ich mentalność i wartości jakie były wtedy wszechobecne.
Główni bohaterowie do dawaj bracia, których łączy wspólny ojciec. Żyją jednak w zupełnie innych światach i dzieli ich właściwie wszystko: status społeczny, wartości i podejście do życia.
Czas wojny, to trudny czas dla każdego i wydawałoby się, że narodziny dziecka w tym czasie to bardzo zły pomysł, jednak ludzie chcą żyć i wierzyć, że wojna się skończy. Chcą być wolni i szczęśliwi i przecież nic w tym dziwnego.
Co jesteśmy w stanie zrobić aby przeżyć i to w tak ekstremalnych warunkach jakimi jest czas wojny? Czy miłość w tych czasach ma sens?

Zemsta i przebaczenie - Jax - recenzja książkiTak, to z całą pewnością powieść o ogromnej potrzebie miłości i poczucia bezpieczeństwa, zdradzie, zazdrości i zemście. Nieopisywalne ZŁO i okrucieństwo, które człowiek zgotował człowiekowi.
O tej książce się nie zapomina, ponieważ daje do myślenia, zmusza do zastanowienia się nad sensem życia, śmiercią i miłością.
Myślę,że warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć – odciąć się od wszelkiej techniki, która w dzisiejszych czasach ma na celu nas ogłupić. A przecież od każdego z nas zależy nasze życie, owszem nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, ;lecz możemy żyć, po protu żyć tak naprawdę. Spełniać swoje marzenia, kochać, wybaczać, wstawać z kolan i znów próbować iść do celu.

BARDZO polecam tę powieść i już nie mogę się doczekać kolejnej części 🙂

Tytuł „NARODZINY GNIEWU” Tom 1
Cykl „Zemsta i przebaczenie”
Autor Joanna JAX
Wydawnictwo Videograf
Liczba stron 373
https://videograf.pl/pl/p/Zemsta-i-przebaczenie.-Tom-I.-Narodziny-gniewu/2257
Egzemplarz recenzencki od https://videograf.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

Zostaw komentarz