recenzja książki

„NASZE WCZORAJ” NA ZAWSZE # 1 ANNA SZAFRAŃSKA

Polska powieść obyczajowa połączona z romansem
To moje pierwsze spotkanie ze słowem pisanym autorki. Wiem już, że nie ostatnie 🙂
Pięknie napisana powieść o zakazanej miłości między rodzeństwem.
Historia wciąga i chcesz już wiedzieć jak się zakończy. Tak bardzo pragniesz, aby wszystko się dobrze zakończyło – tylko czy w tej sytuacji jest to w ogóle możliwe?
Od samego początku czułam przyjemny dreszczyk czytając ją.  Musiałam przeczytać na raz całość.
Prosty, czytelny język i ciekawy styl powoduje, że zostajesz wchłonięty w wir wydarzeń i emocji.
Tu wszystko wciąga niesamowicie. Nie uciekniesz z tego świata, dopóki nie przeczytasz do końca.
Główni bohaterowie to Łucja, która ma trzynaście lat i Daniel, jej starszy i bardzo opiekuńczy brat.  Mieszkają z rodzicami i są szczęśliwi.
Łucja i Daniel zawsze się kochali i byli sobie bliscy, jednak gdy zaczynają dojrzewać zauważają nagle, że są sobą zafascynowani i to nie tak jak brat z siostrą. Bardzo nieporadnie i każdy na swój sposób  próbują sobie z tym poradzić, tylko czy można wygrać z uczuciem?
Przyznam,że już po kilku pierwszych stronach domyślałam się fabuły książki,  jednak czytałam ją z dużym zainteresowaniem.
Mamy tu poruszone ważne tematy jak oddanie dziecka do adopcji, relacje międzyludzkie, dorastanie i czas buntu, pierwsze zauroczenie, alkohol, i inne używki. Jest też miłość, odrzucenie, samotność, choroba i śmierć.
To co dla mnie osobiście było ważne w tej powieści to zachęcanie dorastających dzieci do poszukiwania siebie, swych pasji i fascynacji. Spełnianie swoich marzeń i realizacja pasji.
Otrzymałam niesamowity wachlarz uczuć i emocji, które mi towarzyszyły przez całą książkę.
Na końcu pojawiła się nadzieja – nic nie jest przesądzone, bo nie wszystko było takim jakim się wydawało.
Przyznam, że odetchnęłam z ulgą i już nie mogę się doczekać drugiej części 🙂
Tytuł „NASZE WCZORAJ”
Seria „Na zawsze”
Autor Anna Szafrańska
Wydawnictwo NIEZWYKŁE
Liczba stron 280
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO NIEZWYKŁE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz