recenzja książki

„NIE BÓJ SIĘ ŻYCIA” KATARZYNA MILLER

Lubię pióro autorki, Jej mądre rady i wnikliwy umysł.
Chętnie sięgnęłam więc po tę lekturę, która ma formę poradnika.
Znajdziemy w niej kilka krótkich felietonów dotyczących różnych odmian lęku.
Temat ważny dla każdego – jak nie bać się żyć. Lęk nas paraliżuje, zatrzymuje i nie pozwala iść do przodu.
Czasem to dobrze, bo mamy czas do namysłu i na zebranie sił, jednak w dłuższej perspektywie, to lęk właśnie staje się powodem braku zmian.
Wiem ze swojego doświadczenia, że jakikolwiek ruch jest dobry, nawet ten, który dał mi niepowodzenie czy frustrację – wiem, aby już tamtą drogą nie iść i szukam nowych rozwiązań.
Książka ta pokaże nam tak bardzo namacalnie i tak bardzo naturalnie dlaczego boimy się żyć.
Lęk przed porażką, przed odrzuceniem, przed nie byciem idealną. Jednak czy, aby na pewno musimy być cudowni, genialni i zawsze wszystko wiedzieć i móc ?
Czy to nie są przypadkiem nasze fałszywe przekonania, które wpoili nam rodzice, znajomi czy my sami.
Autorka zachęca nas do życia pełnią życia, łapania każdej chwili.
Do uważności, egoizmu, asertywności i zadbania o siebie. Zatrzymania się w biegu życia i pozwoleniu sobie na bycie tu i teraz.
Kto jak nie my sami wiemy doskonale co nam potrzeba, czego pragniemy – tak wiele z tych rzeczy możemy dać sobie sami.
Bardzo często nawet lęki, które nami sterują jesteśmy w stanie sami wyeliminować.
Pozytywny przekaz tej lektury jest ważny. Jasno ukazuje jak wiele zależy od nas, naszego nastawienia, uważności, odpuszczenia.
W dzisiejszych czasach, gdzie wszechobecny internet kreuje cały czas ideał kobiety, matki, córki, przyjaciółki, partnerki, żony, kochanki, gospodyni domowej, pracownicy ważne jest wiedzieć, że nie musimy być tacy jak inni, że musimy być przez wszystkich lubiani i podziwiani.
Ważne, abyśmy lubili i pokochali siebie – to wszystko co w nas, ze wszystkimi niedoskonałościami, które przecież każdy z nas posiada.
Na końcu książki znajdziemy kilka ćwiczeń do przerobienia.
Świetna lektura absolutnie warta przeczytania 🙂
P O L E C A M 🙂

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz