debiut literacki,  recenzja książki

„NIEODPOWIEDNIA DZIEWCZYNA” J.HARROW

Debiut literacki. Ku mojemu zaskoczeniu to polska pisarka.
Książka z gatunku : literatura obyczajowa, romans.
Bardzo ciekawie się zapowiadająca fabuła, świetny język i styl. Klimat, który wciąga od pierwszych linijek. Słaby koniec.
Głowni bohaterowie to On i Ona i to coś co ich łączy.
Eve jest młoda dziewczyną, która pracuje w salonie tatuażu. Jest przebojowa, pewna siebie, zbuntowana i stroniąca od mężczyzn. Co skrywa ?
Dzięki pamiętnikowi, który znajduje Daniel poznajemy zupełnie inne oblicze Eve. Dowiadujemy się wiele o jej rodzinie, dzieciństwie i okresie dorastania.
Wiemy, że miała trudne dzieciństwo, ojca alkoholika, który wyżywał się na domownikach. Opiekuje się młodszym bratem, za którego czuje się odpowiedzialna.
To dobra dziewczyna z trudną przeszłością.  Nauczyła się, że musi był twarda i stanowcza a wtedy przetrwa.
Daniel jest chłopakiem z dobrego domu, wykształcony, szarmancki.Wręcz ideał , dżentelmen w każdym calu. Ma kochającą i wspierającą rodzinę.
Gdy wprowadza się z rodzicami i siostrą do nowego mieszkania znajduje stary pamiętnik, który zaczyna czytać. Osoba, która go napisała zaczyna fascynować chłopaka.
Niespodziewanie okazuje się, że dziewczyną tą jest dziewczyna z salonu tatuażu, gdzie trafił Daniel, aby zrobić sobie tatuaż.
Ci dwoje są z zupełnie innych światów. Mają inne wartości, zasady i zostali wychowani w skrajnie różnych domach.

Są zupełnie inni i pewnie właśnie to ich do siebie ciągnie. Oczywiście jest też chemia i pojawiają się uczucia. Jakie to uczucia i co z tego wyniknie przeczytajcie.

Powieść czyta się dobrze, lekko, szybko. Ma swój specyficzny klimat.
Jednak, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie na końcu wydarzył się wypadek hmm stało się oczywiste, tkliwe.
Książka na relaksujący wieczór, gdy chcesz wyłączyć myślenie o swoich kłopotach i przenieść się w inny świat.
Tytuł „Nieodpowiednia dziewczyna”
Autor J.Harrow
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba Stron 331
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz