recenzja książki

„NIEPEŁNA” ANNA KAŃTOCH

Ta książka to petarda!

Piękna, mądra i fascynująca.

Szalenie zaskakująca i budząca niepokój od pierwszych linijek.
Genialnie skonstruowana fabuła, bardzo przemyślana i dopracowana.
Wydana w serii „KONTRAPUNKTY”.
Czytałam już powieść „Pokuta” tejże autorki, która bardzo mnie wciągnęła i trzymała do ostatniej kropki. Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po „Niepełnej”. I jestem bardzo miło zaskoczona.
To co tutaj otrzymałam to niesamowicie zakręcona, pełna akcji i zdarzeń historia. Pobudzająca wyobraźnię i skłaniająca do przemyśleń. Uwielbiam takie perełki literackie.
Czyta się szybko, z niepokojem i ogromnym zaciekawieniem. Klimat mnie wciągną, a właściwie pochłonął i byłam zaskoczona, gdy nadszedł koniec.
Powstaje historia z historii , a z niej kolejna historia – rewelacja – nie spotkałam się jeszcze z czymś takim w powieści.
Mamy kilka wątków, które na początku może nam się wydawać nie mają z sobą nic wspólnego, jednak później odkrywamy prawdę i już wiemy, że ma to wszystko sens i niesamowicie układa się w zamkniętą całość. Chociaż każda historia to osobne wydarzenia, inni ludzie i różne emocje to coś je jednak łączy, tak bardzo chciałam odkryć co. Tu nic nie jest oczywiste.
Piękna powieść o poszukiwaniu siebie, swej orientacji i tego kim tak naprawdę jesteśmy.
Jest tu miłość i jest też ogromny brak miłości, akceptacji drugiego człowieka. Inność z którą nie mogą się pogodzić nawet bliscy. Jest wstyd, wycofanie, zamknięcie się w sobie, lecz w pewnym momencie przychodzi myśl o tym, aby coś zrobić, zmienić, uciec. To odważne i pełne nadziei.
Co się wydarzyło w tajemniczym białym domu na odludziu?
Zniknięcia, zmiana, poszukiwania, tajemnice, powroty, czekanie, Słoneczko.
To nie jest łatwa lektura. Daje do myślenia, nie można być obojętnym czytając ją i po jej przeczytaniu pozostają w głowie pytania.
Jestem pewna, że każdy z nas odbierze ją po swojemu i dobrze, bo właśnie o to chodzi w książkach.
TAK, TAK, TAK bardzo Wam polecam tę powieść. Jestem nią zafascynowana i oczarowana 🙂 Ta wielowątkowość i wieloczasowość mnie porwały 🙂
Ważne cytaty:
„Nie pamiętam, które z nas umarło tamtego dnia, wiem jedynie, że ta historia zaczyna się od śmierci”.
„Bliźnięta, od zawsze są razem. Aż do teraz, bo dzisiaj wyciąłem z siebie tę więź”.
„W ogrodzie stała naga, dwupłciowa istota, brudna i z igliwiem we włosach, jakby przed chwilą wyszła z lasu.Marek zobaczył ją, ona zobaczyła jego – nie wystraszyła się, tylko przyłożyła palec do ust, a kiedy chłopak powoli skinął głową, odwróciła się i odeszła…”.
Tytuł : „NIEPEŁNA”
Autor Anna Kańtoch
seria „KONTRAPUNKTY”
Wydawnictwo Powergraph
Liczba stron 231
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Pawergraph

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz