debiut literacki,  recenzja książki

„NIEWOLNIK W EUROPIE” PAWEŁ BROL

Polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja.

To debiut literacki autora urodzonego w 1989 roku.

Świetna fabuła, bardzo wyraziści i naturalni bohaterowie. Ciekawy styl i język.

Te liczące ponad 550 stron tomisko nie zniechęciło mnie i nawet na moment nie znudziło.
Powieść czyta się dobrze, szybko i z dużym zaciekawieniem.
Specyficzny klimat wciąga i trzyma w napięciu do samego końca.

Pięknie ukazane zostało dorastanie i przemiana głównego bohatera.

Istotny minus to mega długie zdania – w żadnej książce nie spotkałam czegoś takiego – tutaj jedno zdanie ciągnie się przez pięć i pół linijki. Kilka razy można stracić sens tego zdania. Drugi słaby punkt to wprowadzenie wątku religijnego – słabo to wyszło, ponieważ zostało mocno naciągane.

Mamy rok 2027 w Europie.Główny bohater to Michał. Młody chłopak, który właśnie skończył studia i właściwie nie wie co dalej. Jest zagubiony i nie ma planów na przyszłość.
Niespodziewanie nawet dla siebie samego zostaje przyjęty do pracy w Centrum Informacyjnym Rządu. Trafia do gabinetu Pani Premier, a później do gabinetu Pana Prezydenta.
Bardzo szybko zauważa, że staje się narzędziem gry politycznej.
Poznaje piękną córkę prezydenta Helenę, która nagle znika. Michał pragnie za wszelką cenę ją odnaleźć, dlatego wyrusza w podróż. Podąża ślady dziewczyny po Europie. odwiedza Maltę, Włochy, Maderę. W poszukiwaniach pomaga mu pewien imigrant z Afryki i wizje, które go nawiedzają.
Dokąd nas doprowadzi ta podróż dowiecie się czytając.
Świat brudnej polityki, hipokryzji i korupcji.
Kompromitujące taśmy, afery, podsłuchy, kret w kancelarii, kupowanie głosów za poparcie programu, żenujące polityczne zagrywki, przepychanki polityczne i zagrożenie utraty pracy, gdy się wyłamiesz z panujących układów..
Dużo jest tutaj osobistych przemyśleń, rozważań, i refleksji autora.

Książka skłania do własnych refleksji i zastanowienia się nad naszym życiem i nad tym dokąd zmierzamy.
Rok 2027 przyjdzie szybciej niż nam się wydaje.
Tytuł „Niewolnik w Europie”
Autor Paweł Brol
Liczba stron 556
Wydawnictwo Novae Res
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz