recenzja książki

„NIGDY NIE ZAPOMNISZ” KATHRYN CROFT

Rewelacyjny thriller psychologiczny brytyjskiej autorki.

Będę szukać inne Jej książki. Pani ma talent i lekkie pióro do tworzenia niesamowitych historii.

Bardzo ciekawa historia, świetnie skonstruowana fabuła, zaskakujący styl i prosty język.

To wszystko daje niesamowitą mieszankę, która wciąga od pierwszych słów i trzyma w napięciu do ostatniej kropki. Owszem było trochę przewidywalności, jednak zakończenie zaskakujące. Nastrój lęku i niepewności nie opuszczał.

Powieść czyta się szybko, lekko. Idealna na świetny wieczór z dobrą książką.
Podobało mi się, że wszystko dzieje się dwutorowo, w dwóch czasach : teraz i kiedyś czyli rzeczywistość i kilka lat temu.Wiemy, że coś złego wydarzyło się kiedy nasza bohaterka Leah Mills chodziła do szkoły. Była w czteroosobowej grupie przyjaciół, gdy coś cię stało Panu Hollins.
Od tego momentu przyjaźń Leah, Adam, Imogen i Corey się skończyła , a ich drogi się rozeszły.Dziewczyna bardzo chce o tym zapomnieć, lecz przeszłość na to nie pozwala a właściwie ktoś z przeszłości.Po wielu latach skrywana tajemnica powraca i skutki jej mogą być nieprzewidywalne.
Teraz Leah ma trzydzieści lat i pracuje w bibliotece. Jest spokojną kobietą i nie ma chłopaka. Izoluje się i ucieka od ludzi.

Koleżanka z pracy namawia ją, aby zajrzała na randkowy czat. Leah jest zachwycona, gdy na czasie poznaje chłopaka Juliana, który jest nią zainteresowany. Zaczyna wierzyć, że wszystko się ułoży i wreszcie będzie szczęśliwa.
Jednak … czeka ją wielkie rozczarowanie.
Kiedy w rocznicę pewnego wydarzenia kobieta otrzymuje kartkę z życzeniami wie już doskonale, że przeszłość ją dopadła.
Zaczyna podejrzewać, że jest śledzona, ktoś włamuje się do jej domu – powraca strach i lęk.

Czy Leah coś grozi ? a może to ona coś zrobiła i musi ponieść tego konsekwencje ?

Tak, podobała mi się ta powieść i polecam 🙂

Tytuł „Nigdy nie zapomnisz”

Autor Kathryn Croft
Tłumaczenie Ewa Kleszcz

Liczba stron 386
Wydawnictwo Burda Publishing Polska
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller/nigdy-nie-zapomnisz/

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA PUBLISHING POLSKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz