recenzja książki

„NOC, KIEDY UMARŁA” JENNY BLACKHURST

Rewelacyjny brytyjski thriller psychologiczny.
Powieść porywa od pierwszych linijek i w napięciu trzyma do ostatniej kropki.
Ależ, to się czytało – niesamowity klimat, który powodował napięcie, niepokój i wielką ciekawość. Pytania : co dalej? Czy żyje? Dlaczego?
Zakończenie mnie zaskoczyło . Świetnie obmyślona niebanalna i porywająca fabuła, bardzo dokładnie opisane wydarzenie i wyraźnie wykreowane postacie.
Uwielbiam takie książki i już wiem, że będę szukać inne książki tej autorki.

Głowna bohaterka to Evie Bradley. Poznajemy ją w momencie gdy wychodzi za mąż. W noc swojego ślub, podczas przyjęcia weselnego kobieta rzuca się  z klifu do morza. Jej ciało nigdy nie zostaje odnalezione. Co się wydarzyło i dlaczego?

Poznajemy Evie dzięki opowieściom jej męża Richarda , oraz najlepszej przyjaciółki Rebeci.

To właśnie przyjaciółka zna zaginioną jak nikt inny, wie o niej dosłownie wszystko.Czy wie tez dlaczego Evie postanowiła skoczyć z klifu? A może to wcale nie była Evie, tylko ktoś do niej podobny?Wydarzenia jakie miały miejsce przed ślubem wbijają w fotel i powodują, że nie wiemy już kto jest kim i co się wydarzyło naprawdę.

Świetnie – uwielbiam tę niewiedzę i odkrywanie prawdy po kawałeczku.
Jest tu ukazane całe życie Evie – jej radości i smutki. To wszystko czego doświadczyła i co się jej przytrafiło w życiu.

Jest miłość, śmierć, rozczarowanie, kłamstwa, intrygi.

Wychodzą na jaw bardzo skrywane tajemnice z przeszłości kobiety i jej rodziny.
Az żałuję, że już przeczytałam tę książkę i znam zakończenie 🙂

POLECAM WAM te powieść – gwarantuję świetny wieczór z mroczną powieścią 🙂
Tytuł „Noc, kiedy umarła”

Autor Jenny Blackhurst

Tłumaczenie Anna Dobrzańska

Wydawnictwo Albatros

Liczba stron 414

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz