debiut literacki,  recenzja książki

„NOTEBOOK” TOMASZ LIPKO

To debiut literacki autora.
Ja już wiem, że będę wyczekiwać i szukać kolejnych książek autorstwa Pana Tomasza.
Rewelacyjna polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.
Mamy rok 2012 i cały kraj owładnęło szaleństwo związane z EURO i tym co niesie z sobą tak wielkie wydarzenie sportowe.
W Piotrkowie Mazowieckim ginie w wypadku samochodowym razem z kierowcą młoda dziewczyna Dagmara Frost.
Na miejsce przyjeżdża policja i prokurator Radosław Bolesta. Jest to zmęczony i rozczarowany życiem mężczyzna. Już nic nie oczekuje i nic nie chcę, oprócz alkoholu. Nie wiadomo dlaczego tak bardzo zainteresował się i zaangażował w tę sprawę. Próbuje dowiedzieć się kim była zmarła i odszukać jej rodzinę, aby poinformować o zaistniałej tragedii. Niestety okazuje się, że dziewczyna jest sama, nie ma rodziny, znajomych ani chłopka. Zupełnie jakby nikt ważny w jej życiu nie istniał. Na jaw wychodzi, że Dagmara była dziennikarką i chciała ujawnić bardzo niewygodne fakty o działaniach ważnych osób w kraju.
Na miejscu wypadku mężczyzna znajduje laptop – notebook i właśnie tą droga stara się dowiedzieć coś więcej o zmarłej. Co zawiera NOTEBOOK ?
W rozwiązaniu zagadki pomagają Radosławowi policjant Igor Hanys i ksiądz Bartek Heller. Ta trójka spotyka się towarzysko na wspólne picie i rozmowy.
Bardzo ciekawa fabuła. Prosty, czytelny, zrozumiały język i styl sprawia, że książkę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem. Klimat wciąga i trzyma do końca.  Ja usiadłam i nie odłożyłam książki, póki jej nie przeczytałam 🙂
Cały czas nie wiemy czego możemy się spodziewać a wydarzenia wydają nam się tak bardzo realne, że to ,aż przeraża. Ukazany świat jest niestety bardzo nam bliski. Fikcja miesza się z rzeczywistością i nie wiemy już co jest czym.
Poznajemy prace prokuratora i policjanta. oraz bardzo ciekawe nowinki technologiczne.
Jest tu dużo intryg, nielegalnych działań, układów, korupcji oraz to co poraża chyba najbardziej pełna inwigilacja człowieka, bez jego zgody i wiedzy.
Recykling zwłok daje po głowie i nie pozwala zapomnieć o tym co się przeczytało.
Powieść do przeczytania dla każdego – aby otworzyć oczy i zastanowić się w jakim matriksie już żyjemy.
Ta wiedza pozwoli nam zachować chociaż jakąś część siebie tylko dla siebie.

To moja pierwsza książka przeczytana w tym roku – zaczęłam Nowy Rok z przytupem 🙂

BARDZO POLECAM 🙂
Tytuł „NOTEBOOK”
Autor Tomasz Lipko
Wydawnictwo Literackie
Liczba stron 444
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO LITERACKIE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

Zostaw komentarz