Cytaty z książek,  recenzja książki

„NUNCHI” KOREAŃSKI SEKRET DOBRYCH RELACJI Z LUDŹMI EUNY HONG

Świetny poradnik, idealny na dzisiejsze czasu.
W dobie techniki i wszechobecnego internetu tak ważne jest mieć dobre relacje z ludźmi.
Nic przecież nie zastąpi spotkania ze znajomymi czy poczucia zrozumienia, bliskości, miłości.
Poradnik składa się z dziewięciu rozdziałów, zakończenia, dodatku dla zaawansowanych nunchi oraz podziękowania.
Dowiemy się więc czym jest nunchi, poznamy blokady nunchi, życie bez nunchi, nunchi a związki, nunchi w miejscu pracy, nunchi dla nerwusów.
Bardzo ciekawy pomysł na książkę, prosty i czytelny język oraz styl.
To wszystko powoduje, że warto zagłębić się w tej lekturze.
Zacznę od tego co oznacza „Nunchi” – to „miara oka”, czyli subtelna ocena myśli i uczuć innych ludzi mająca na celu zbudowanie relacji opartej na zaufaniu i wspólnej więzi.
Jest to więc pewnie sposób postrzegania ludzi i otoczenia. Skupianie się na ludziach i dobrych relacjach z nimi. Najważniejsze jest wsłuchać się w swoje ciało i dać się temu prowadzić. Nasze ciało doskonale wie czego nam trzeba, często nam o tym „mówi”, jednak my nie potrafimy odczytać tej mowy.Dowiemy się też skąd się wzięło koreańskie nunchi, co z sobą niesie i jak bardzo pomaga w życiu.
Autor przekonuje nas, że każdy może poprawić swój los, jeśli dopracuje nunchi.
Koreańczycy mawiają „Życie publiczne w połowie składa się z nunch”. Dobrze wytrenowane i bystre nunchi pomoże ci wybrać odpowiedniego partnera w życiu lub w interesach, zabłysnąć w pracy, ochroni przed tymi, którzy chcą ci zaszkodzić, a nawet łagodzi fobię społeczną. Sprawi, że inni staną po twojej stronie.. i odwrotnie, brak nunchi może sprawić, że ludzie nie będą cię lubić”.

Super, że w książce podane są przykłady słabego zastosowania nunchi, jak i prawidłowego.

Uważam,że joga i medytacja jest tutaj idealna.
Mamy już Hygge z Danii, Lagom ze Szwecji , a teraz przyszła pora na Nunchi z Korei.
Każdy znajdzie coś dla siebie :)To nie jest książka na jeden wieczór. Czytając pojawiają się refleksje i przemyślenia. Warto je zapisać i pomyśleć.
Książka do której będę wracać.
Tytuł „NUNCHI” Koreański sekret dobrych relacji z ludźmi
Autor Euny Hong
Tłumaczenie Hanna Pasierska
Liczba stron 247
Wydawnictwo Literackie
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz