recenzja książki

„NURT” TIM JOHNSTON

Bardzo byłam ciekawa tej powieści.

Po lekturze pt. „W dół” poprzeczka była ustawiona wysoko.

Autor absolutnie przerósł moje oczekiwania i spisał się rewelacyjnie.

Ból i strata zostały rozłożone na czynniki pierwsze.

Genialna historia, rewelacyjnie dopracowana fabuła, zaskakujące zwroty akcji i bardzo realistyczni bohaterowie. Niesamowity styl i klimat, który wciąga w wykreowany świat od pierwszych słów i trzyma w napięciu do samego końca. Piękny język, bardzo wyrazisty i niezwykle plastyczny. Bez problemu dałam się porwać opisywanym zdarzeniom i sytuacją. Razem z bohaterami widziała, słyszałam i czułam to co oni.

Było tajemniczo, mrocznie i coraz bardziej gęsto od myśli i zdarzeń.
Akcja toczy się w swoim niespiesznym tempie. Zaskakujące zakończenie, którego nie potrafiłam przewidzieć.
Wszystko dzieje się w małej amerykańskiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają i wiedza o sobie wszystko. To niezwykle hermetyczne środowisko skrywa mroczne tajemnice i wstydliwe sekrety. Są intrygi i kłamstwa, zaprzeczanie i mijanie się z prawdą.

Nasza główna bohaterka to Audrey. Ma przyjaciółkę Caroline. Obje są studentkami i właśnie wybierają się na wspólną podróż do rodzinnego domu jednej z nich. Tam czeka na nich chory na raka ojciec Audrey. Podróż ta jest bardzo ciężko, ponieważ odbywa się w bardzo mroźną zimę. Bardzo blisko domu na stacji benzynowej dochodzi do przykrego wydarzenia. Jedna z dziewczyn zostaje zaatakowana przez dwóch chłopaków. Udaje im się uciec, niestety wpadają w poślizg i auto zbacza z drogi. Ktoś spycha ich auto bezpośrednio do rzeki, która wraz ze swoim nurtem zabiera również dziewczyny. Tylko jednej udaje się przeżyć, niestety druga ginie.
Mieszkańcy doskonale wiedzą, że dziesięć lat wcześniej w tajemniczych okolicznościach nurt zabrał inną dziewczynę, która miała na imię Holly. Ciało  Holly zostało wyłowione z rzeki, jednak do dziś nie wyjaśniono kto dokonał tego makabrycznego morderstwa.

Czy coś łączy te tajemnicze śmierci ?

Audrey nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swej przyjaciółki. Ma ogromne poczucie winy i żałuje, że wybrała się z Caroline w tą podróż.
Musi się zmierzyć z tym co przeżyła i nie będzie to łatwe.

Dużo tutaj bólu, cierpienia, smutku, poczucia winy i rozpaczy. Na jaw wychodzą skrzętnie skrywane tajemnice z przeszłości i jest coraz więcej oskarżeń.

Bardzo P O L E C A M tę powieść.

Będzie to naprawdę świetny czas z niezwykłą książką pełna emocji i bólu.

 

 

 

Tytuł „Nurt”
Autor Tim Johnston

Tłumaczenie Karolina Iwaszkiewicz

Liczna stron 500

Wydawnictwo Marginesy

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133347/nurt?idcat=0#
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MARGINESY

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz