recenzja książki

„ODLECIMY STĄD” ANNA DĄBROWSKA

Ciekawa powieść dla młodzieży.

Dużo emocji i ważny przekaz, aby zawsze starać się spełniać swoje marzenia.

Prosta historia, może i nawet trochę banalna, prosty styl i język. To wszystko jednak przemawia do czytelnika i bardzo naturalnie wprowadza go w wykreowany świat.
Czyta się dobrze, lekko, szybko. Przewidywałam kolejne zdarzenia, jednak zakończenie mnie zaskoczyło.

Główna bohaterka to Delfina, dziewczyna która ma dziewiętnaście lat.
Mieszka z dziadkiem, który ją wychowuje. Matka ją porzuciła, a ojca nie zna.Deli jest nietypową nastolatką, zamiast imprezować, plotkować i włóczyć się ze znajomymi Ona chodzi do szkoły i pracuje w warsztacie dziadka.
Stała się prawą ręką ukochanego staruszka i dobrym znawcą usterek w autach. Ubiera się jak chłopczyca.
Nie ma znajomych, przyjaciół, chłopaka. Ma za to talent i marzenie, po które boi się sięgnąć – uwielbia grać na gitarze.
Tak, muzyka to jej pasja.

Pewnego dnia pod drzwiami warsztatu pojawia się przystojny mężczyzna szukający kogoś kto naprawi ESP w jego land roverze.
Jakub, Kuba bo właśnie tak ma na imię tajemniczy gość z kitką na czubku głowy. Ubrany w przetartą , skórzaną kurtkę i jeansy.
Dziewczyna od razu zauważa, że w samochodzie leży gitara, więc pewnie właściciel na niej gra.Na początku Kuba działa na nerwy Delfinie, a ona jest dla niego intrygującą zagadką. Z czasem jednak, gdy się lepiej poznają ich relacja się zmienia i nabiera nieprzewidzianego tempa.

Czy losy tych dwoje zupełnie innych ludzi połączą się ?
Czy zawiąże się między nimi jakaś nić porozumienia, przyjaźni ? a może coś zupełnie innego ?

Autorka porusza tutaj dużo ważnych tematów : trudne relacje z rodzicami, nieudane małżeństwo, zdradę, chorobę, samotność.
Mamy też wiarę w lepsze jutro i chęć sięgania gwiazd realizując swoje pasje i marzenia.

Książka warta przeczytania.
Czekam za drugą częścią cyklu.

 

Tytuł „Odlecimy stąd”
Cykl „Płomienie” część 1

Autor Anna Dąbrowska

Liczba stron 332
Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=odlecimy_stad,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz