ogród-lorrezna-recenzja-książki
recenzja książki

„OGRÓD LORENZA” Francoise Bourdin

Piękna. Bardzo emocjonalna i niezwykle klimatyczna powieść. O miłości, marzeniach i tym co w życiu jest ważne.
Książkę czyta się dobrze, szybko. Niezwykły jakby magiczny klimat w niej zawarty wciąga od samego początku. Dałam się uwieść nastrojowi, stylowi i historii przedstawionej w książce.

Gdy pasja staje się miłością a miłość staje się pasją. Pięknie 🙂

On – Lorenzo młody i przystojny mężczyzna w połowie Włoch po ojcu, a w połowie Francuz po matce. Bardzo szybko traci ojca, który ginie w wypadku samochodowym.
Wychowany przez matkę i ojczyma, z którym ma trudne relacje. Jest wykształcony z zawodu i z zamiłowania weterynarz.
Ma wielkie marzenie aby stworzyć własny ogród zoologiczny z dzikimi zwierzętami, które będą miały stworzone naturalne warunki do życia.
Los się do niego uśmiecha ponieważ otrzymuje od zmarłego dziadka w spadku ogromne tereny ziemi. Sprawa jednak nie jest prosta.
Jest nieszczęśliwie zakochany w kobiecie, która wybiera innego i znika mu z oczu.

0na – Julia młoda, piękna i pełna pasji kobieta. Wydaje się być szczęśliwą narzeczoną i przyszłą matką. Ceni sobie wolność i chce mieć własne zdanie. Uwielbia zwierzęta i samo leczenie ich wydaje się jej nudne. Stanowczo woli opiekować się nimi jednocześnie obserwować jak się rozwijają, zachowują w swoim naturalnym środowisku. Jest pracowita i samodzielna.

Czy los zechce znów ich połączyć ?

To przede wszystkim opowieść o tym, że warto mieć marzenia, że warto realizować swoje pasje bo dzięki temu stajemy się szczęśliwi.
ogród-lorrezna-recenzja-książkiTrzeba być upartym aby osiągnąć to o czym marzymy, mimo trudności jakie stają nam na drodze.
Mamy też ukazany niesamowity obraz miłości, która jest naturalna, szczera i cierpliwa. Owszem zraniona, ale nie umiera. Cały czas jest w sercu i tli się malutkim płomyczkiem – czeka. Wystarczy chwila, aby znów stała się płomieniem.

Chciałoby się napisać : „Nie trać nadziei! Nigdy się nie poddawaj! Walcz o swe marzenia! ”
Co ma się zdarzyć to się wydarzy. Żyj, po prostu żyj naprawdę – miej pasje, cele i spełniaj je – one nas uskrzydlają i dają siłę

Polecam tę pozycję – to taki plaster na serce. Daje wiarę i siłę 🙂

Tytuł „OGRÓD LORENZA”
Autor Francoise Bourdin
Tłumaczenie Anna Tomoń
Wydawnictwo Dragon
Liczba stron 319
http://wydawnictwo-dragon.pl/product/1382
Egzemplarz od http://wydawnictwo-dragon.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz