recenzja książki

„OGRODOWE PRZEBUDZENIE” MARY REYNOLDS

W TROSCE O ZIEEMIĘ I NAS SAMYCH

Cudownie wydany poradnik irlandzkiej architektki krajobrazu. Mary promuje holistyczne podejście do przyrody.

Zielona rewolucja w naszym życiu.

Wizja jutra, w którym odzyskamy utraconą jedność z przyrodą.
„Czuć”, że autorka jest ogromną pasjonatką ogrodnictwa i czerpie z tego wielką radość.Z przyjemnością przeczytałam i obejrzałam tę pozycję.

Lektura składa się z czterech rozdziałów : Przywracanie dobrostanu, Projektowanie ogrodu, Leśny ogród i Alternatywne techniki uprawy. Sporo pięknych rysunków, ilustracji i tabelek, a wśród nich dużo praktycznych wskazówek. Jest też zachęta do wykorzystywania swojej wyobraźni i chęci bycia bliżej natury.

Ogród jest magicznym miejsce, gdzie możemy czerpać energię z tego co nas otacza. Stworzenie swojego miejsca wpłynie dobroczynnie na nas.
Autorka podpowiada nam jak stworzyć to magiczne miejsce. Będzie to nasze duchowe i symboliczne sacrum.

Od zawsze człowiek był blisko natury, współgrał z nią. Jednak zbiegiem rozwoju technologii, automatyzacji ludzie oddalili się od natury, przyrody. A przecież bycie w pięknym, zielonym miejscu jest cudownym przeżyciem. To właśni tutaj możemy odkryć kim jesteśmy, jacy jesteśmy i czego pragniemy.
Możemy tak jak natura przebudzić się ze snu zimowego i dokona się w nas przebudzenie.

Przyznam, że to „Ogrodowe przebudzenie” jest dla mnie inspiracją i ukazało kilka ciekawych pomysłów na ogród moich marzeń (nawet jeśli będzie to tylko mini ogród na balkonie).

Tytuł „Ogrodowe przebudzenie”

Autor Mary Reynolks

Tłumaczenie Katarzyna Makaruk

Liczba stron 272

Wydawnictwo Literackie

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3827/ogrodowe-przebudzenie
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz