recenzja książki

„OKO HORUSA”JOLA CZEMIEL

Zapraszam WAS w magiczna podróż do starożytnego Egiptu i nie tylko.
Będzie magicznie, tajemniczo i bardzo niebezpiecznie.
Jest to trzecia już powieść autorki, dla mnie jest pierwszą przeczytaną tejże Pani.
Świetny temat – Nieśmiertelność – cóż, temat znany i zawsze na czasie.
Chyba większość z nas chciałaby żyć wiecznie i pomimo ogromnym wysiłkom wielu nie udało się tego osiągnąć.
Bardzo przemyślana i dopracowana fabuła. Tutaj wszystko jest takie namacalne i bliskie. Dynamiczna akcja i zaskakujące jej zwroty są rewelacyjne.
Gdy już sądzisz, że wiesz i poznałeś tajemnicę, okazuje się, że jest nowa tajemnica i nowa intryga. Nie wiadomo już kto jest kim i komu można zaufać.
Piękny i niezwykle plastyczny język powieści pozwala nam już od pierwszych linijek przenieść się w wykreowany świat i razem z naszymi bohaterami widzieć, słyszeć i czuć to co oni. A będzie na co patrzeć i co podziwiać.
Wszystko dzieje się dwutorowo czyli kiedyś, gdy żyła egipska faraon Hatszepsut i teraz. Wątki się łączą i tworzą genialną całość pełną zagadek i pytań.
Do tego poznajemy dane wydarzenia z perspektywy wielu bohaterów, co daje nam więcej wątpliwości i tajemnic.
Powieść jest napisana dobrze, czyta się ją bardzo szybko i lekko. Właściwie nie pozwala, aby ją odłożyć i trzeba przeczytać na raz.
Naszym głównym bohaterem jest Benedict Rutherford. Jest detektywem i to w jego ręce niespodziewania trafia tajemniczy wisior w kształcie oka.
Zupełnie nieświadomie i wbrew swej woli zostaje wplątany w międzynarodową intrygę. Poznamy sekret władczyni Hatszepsut, która od wielu lat  stanowi zagadkę.
 Jakie przygody czekają Benedicta, co odkryje i kogo pozna dowiecie się czytając.
Świetna lektura dla lubiących przenieść się w czasie i rozwiązywać niebanalne intrygi.
Idealna na zimowe wieczory.
Tytuł „Oko Horusa”
Autor Jola Czermiel
Liczba stron 440
Wydawnictwo Novae Res
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz