recenzja książki

„ON CIĘ OKŁAMUJE” AMANDA REYNOLDS


Książka z gatunku thriller psychologiczny.

Świetnie napisana powieść. Zaskakująca fabuła, niebanalny styl i język.

Niesamowicie wciąga od pierwszych słów do ostatniej kropki. Tak, niestety nie domyśliłam się prawdy a zakończenie wbiło mnie w fotel..

Dałam się zwieść i nie ujrzałam sama prawdy. Lubię, gdy tak jak tutaj nie wszystko jest oczywiste i okazuje się innym niż przypuszczałam.

Mark Winter był nauczycielem, który został oskarżony przez swoją uczennicę liceum o próbę gwałtu podczas balu maturalnego.Zostaje skazany i na trzy lata idzie do więzienia – do samego końca nie przyznaje się do winy.

Karen Winter jest żoną Marka. Cały czas broni męża i dba o rodzinę.
Kobieta niespodziewanie znajduje coś w komputerze męża – to co przeczyta zupełnie zmienia postać rzeczy w kontekście tego co miało miejsce wiele lat temu i co spowodowało, że jej mąż został oskarżony i poszedł do więzienia. Karen nie wie co zrobić. Czy będzie chciała poznać prawdę? Czy jest na to gotowa?

Jess Tidy jako uczennica dziesięć lat temu oskarżyła swego nauczyciela o próbę gwałtu. Trochę to dziwne, ponieważ to Mark był właściwie jedyną przychylna jej osobę w szkole i bardzo jej pomagał wspierając ją.
Umiera matka kobiety i należy zająć się jej pogrzebem – właśnie dlatego musi ona wrócić do rodzinnego domu. Jess nie jest tym faktem zachwycona ponieważ nie miała z matką alkoholiczką dobrych relacji. Ma trzech braci, wspólną matkę i różnych ojców. Dwaj bracia bliźniacy, siedzą w więzieniu a z trzecim zerwała kontakt. Jess wyjechała ponieważ chciała zacząć wszystko od nowa w nowym miejscu. Zmieniła numer telefonu i odcięła się od swej przeszłości.
Niestety powstała sytuacja wymusza na niej powrót do swej rodzinnej miejscowości. To nie wróży nic dobrego. Czy dziewczyna kłamała ? Co właściwie się wydarzyło tamtej pamiętnej nocy?

Szokująca prawda wychodzi na światło dzienne.

Idealna książka na wieczór – tylko ostrzegam przeczytasz i dopiero wtedy pójdziesz spać 🙂

Tytuł „On Cię okłamuje”
Autor Amanda Reynolds

Tłumaczenie Ryszard Oślizło

Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron 395

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz