recenzja książki

„ORZECHY I PESTKI” LARA GESSLER

Przewodnik mistyczno – kulinarny

Świetna lektura, która zabierze nas w piękną podróż w różne zakątki świata. Poznamy cudowne smaki i zapachy, praktyczne porady czy sprawdzone wyszukane przepisy kulinarne.

Jak pisze sama autorka książka ta powstała, abyśmy lepiej gotowali, jedli i świadomiej podróżowali.

Jest to bardzo innowacyjna i nietypowa książka kucharska, połączona z opowieściami o podróżach autorki. Poczujemy klimat Włochy, Hiszpania, Filipiny, Indonezja i wielu innych miejsc.
Poznamy kilka ciekawych historii i przekonamy się, że życie niektórych ludzi już od pokoleń kręci się wokół orzechów.

Ta magiczna relacja ludzi i orzechów trwa od dawna.

Dowiadujemy się bardzo ciekawych rzeczy o orzechach i  pestkach. A wszystko zostało przedstawione w sposób niezwykle naturalny, prosty a tak bardzo intrygujący.

Pani Lara podpowiada nam czym są orzechy i pestki, jak je kupować i jak przechowywać, dowiadujemy się też jakie mają właściwości. Zadziwiające, że są znane i wykorzystywane w medycynie ludowej od pokoleń. Będzie trochę zielarstwa i dietetyki.

Książka składa się z wprowadzenia i dwudziestu dwóch rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu produktowi. Mamy więc : Mleka i masła orzechowe, Orzechy włoskie, Orzechy pekan, Orzechy laskowe, Orzechy piniowe, Orzechy ziemne, Orzechy nerkowca, Orzechy makadamia, Orzechy brazylijskie, Pistacje, Orzech kokosowy, Kasztany jadalne, Migdały, Pestki słonecznika, Pestki dyni, Sezam, Olej.
Na końcu znajdują się niezwykle przydatne tabele wartości odżywczych i podziękowania.
Zawarte w książce przepisy są nietypowe , ale też i proste, więc można je spokojnie wykonać samemu w domu. Bez problemu udało mi się przygotować klasyczną sałatkę Waldorf, czekoladową tartę z solonymi orzeszkami czy orzechowiec – było bardzo smacznie.

Jestem bardzo ciekawa wegańskiego smalcu, budyniu orzechowego i koniakowej panna cotty na czekoladowym spodzie z orzechami pekan i solą morską (uwielbiam połączenia słodko-słone).

Polecam Wam tę niezwykle pięknie wydaną książkę, z cudownymi zdjęciami.
Zapewniam, że nikt wcześniej nie wydał w Polsce tak intrygującej książki o orzechach i pestkach.
Idealna na prezent.

Tytuł „Orzechy i pestki”

Autor Lara Gessler

Liczba stron 352
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,78364
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz