recenzja książki

„PAMIĘĆ NIEULOTNA” EDWARD SNOWDEN

Książka z gatunku : biografia, autobiografia, pamiętnik.
Musiałam tę książkę przeczytać, no po prostu musiałam.
Oczywiście WARTO BYŁO.
Główny bohater to oczywiście autor Edward Snowden.
Człowiek bardzo zdolny i ambitny. Błyskotliwy i niesamowicie inteligentny. Uznany został za bardzo kontrowersyjną postać.
W 2013 roku nasz bohater ma 29 lat i jest byłym agentem Centralnej Agencji Wywiadowczej CIA i pracownikiem kontraktowym Agencji Bezpieczeństwa Narodowego NSA.
Świat dowiaduje się, że mężczyzna zdecydował odejść z amerykańskiego wywiadu i ujawnia, że rząd Stanów Zjednoczonych pracuje w tajemnicy nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych, e-maili. Odważył się podać do publicznej wiadomości informację , jak bardzo ludzie są już inwigilowani. Właściwie dzięki kontroli internetu i tego co w nim robimy bez problemu można dowiedzieć się o nas w zasadzie wszystkiego. Niech nas nie zwiedzie, że to się dzieje w Stanach Zjednoczonych, a u nas nie. Jesteśmy obserwowani na każdym kroku. Bez problemu można odtworzyć co robimy każdego dnia, gdzie chodzimy, co lubimy, co oglądamy, co jemy.
Dopiero sześć lat po podaniu tak szokującej i prawdziwej informacji zdecydował się wydać tę właśnie książę.
Przyznaje się, że pomagał stworzyć ten system i jak ruszyło go sumienie i zrobił to co zrobił.  Ze super specjalisty od IT stał się szpiegiem i specem od systemów szpiegujących, aby ostatecznie przejść na jasną stronę mocy i stać się głosem sumienia internetu.
Wszyscy powinni wiedzieć, że internet to system masowej inwigilacji i największa kopalnia ludzkich danych osobowych.
Książkę tę czyta się świetnie, z ogromnym zaciekawieniem. Jest bardzo szczera i prostolinijna.
Napisana bardzo prostym językiem. Bezpośrednie informacje , bez owijania.
To bardzo ważna książka i każdy powinien ją przeczytać.  
Zapewne da nam wiele do myślenia i mam nadzieję, że znikną te bezsensowne informacje podawane przez ludzi na portalach społecznościowych.
Należy sobie zdać sprawę z zagrożenia jakie niesie cywilizacja i rozwój internetu, bo tu nie tylko o rozwój chodzi lecz o nasze dane, naszą prywatność.
RODO wcale nie jest tak głupim wynalazkiem, jak większość z nas myśli, chociaż ma jeszcze dużo mankamentów
Przeczytaj ! – KONIECZNIE 🙂
Ważny cytat :
„Nazywam się Edward Snowden. Kiedyś byłem agentem rządowym, teraz jednak działam na rzecz obywateli. Potrzebowałem niemal trzech dekad, by zdać sobie sprawę, że jedno i drugie to nie to samo, a kiedy dostrzegłem różnicę, narobiłem sobie kłopotów u pracodawcy.W rezultacie obecnie poświęcam swój czas na chronienie społeczeństwa przed takimi jak ja : szpiegami CIA  i NSA, młodymi ludźmi, o technicznym wykształceniu, starającymi się budować świat, który w ich przekonaniu będzie lepszy”.
Tytuł”Pamięć nieulotna”
Autor Edward Snowden
Tłumaczenie Michał Jóźwiak, Michał Strąkow, Bożena Jóźwiak
Wydawnictwo Insignis
Liczba stron 439

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz