Cytaty z książek,  recenzja książki

„PEWNA SIEBIE KOBIETA” KATTY KAY, CLAIRE SHIPMAN

Czujesz lęk, że jeśli się odezwiesz, wydasz się głupia albo przemądrzała? Dopada cię poczucie, że twój sukces jest niespodziewany i niezasłużony? Masz obawy przed opuszczeniem bezpiecznej strefy, by spróbować czegoś ekscytującego, trudnego czy ryzykownego? A może stale ustępujesz pola samcom alfa, zakładając, że skoro są znacznie głośniejsi i pewniejsi siebie, to niewątpliwie wiedzą więcej?
 
Przyznacie, że zapowiada się mega ciekawie 🙂
Zapewniam, że to co odkryjecie na stronach tej lektury warte jest poznania.
 
Oto dwie przyjaciółki i dziennikarki postanowiły napisać poradnik dla kobiet, aby ukazać im jak ważna jest wiara w siebie i swoje możliwości.
Zatem,  mamy świetnie napisany poradnik dla każdej kobiety, bez względu na wiek, wykształcenie czy poglądy.
Jestem pewna, że ta lektura da proste wskazówki i podpowiedzi jak poczuć się pewną siebie.
Od dawna wiem, że gdy pokochamy siebie, zaakceptujemy to wszystko co w nas od razu będzie lepiej. I to nam będzie lepiej ponieważ uwierzymy w siebie, w swoja moc, swoją siłę i swoją wyjątkowość. Bo przecież każda z nas jest cudowna i zasługuje na bycie szczęśliwą, tyle, że my same musimy to wiedzieć i dać sobie prawo do bycia nieperfekcyjną.
Autorki przekonują nas, ze podejmowanie ryzyka, nawet gdy kończy się porażką buduje naszą wewnętrzną siłę.
 
Ta książka dała mi kilka nowych wskazówek, nowe spojrzenie na zagadnienie poczucia własnej wartości głównie w odniesieniu do córek.
Dzięki tej lekturze poznamy mechanizmy, które kształtują nasze poczucie wartości, będą też różne techniki poznawczo – behawioralne ułatwiające docenić i wzmocnić to poczucie.
Ukazane przykłady kobiet sportu, biznesu, polityki czy armii mogą stać się inspiracją.
 
Poradnik napisany został prostym i bardzo przystępnym językiem. Nie ma tutaj mądrowania i oceniania.
Autorki piszą wprost „Gdybyście miały zapamiętać z naszej książki tylko jedną maksymę, niech będzie to :w razie wątpliwości działaj”.
 
Bardzo mi się spodobało, że na końcu książki autorki poświęciły rozdział dotyczący wychowania dzieci – córek. W jaki sposób rozwijać, motywować i ukazywać naszym córkom jak ważne jest wysokie poczucie własnej wartości. Jak ogromny wpływ ma ono na nasze całe życie. 
 
Kilka ciekawych cytaty :
„Osiągniemy cel, tylko jeśli przestaniemy dążyć do doskonałości i otworzymy się na możliwości porażki”.
„Opanowanie jednej umiejętności dodaje pewności siebie, by próbować kolejnych”.
„Poczucie własnej wartości pozwala nam wierzyć, że możemy zostać pokochani, że jesteśmy cenni jako istoty ludzkie”
„Nieustanne definiowanie siebie przez pryzmat osiągnięć innych to pogoń za ułudą. Zawsze znajdzie się ktoś, kto radzi sobie lepiej”.
„Pewność siebie to coś co zmienia myśl w działanie”.
„Nie zawsze trzeba dominować w rozmowie, by mieć na nią wpływ”.

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz