recenzja książki

„POPCHNIJ MNIE” PAWEŁ OLEARCZYK

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, który jest też aktorem i scenarzystą.
Powieść zakwalifikowana została do gatunku : polski kryminał, sensacja, thriller. Moim zdaniem to komedia kryminalna.

Ciekawy pomysł, dobrze zaplanowana i poprowadzona fabuła, prosty styl i język. Czyta się lekko, szybko, dobrze.
Poczucie humoru Was nie opuści i będziecie się uśmiechać czytając.
Przyznam,że czymś zupełnie niezrozumiałym dla mnie jest balkoning – czyli skakanie z balkonów, dachów hoteli do basenów.Adrenalina czy kompletna głupota ? igranie z własnym życiem, no cóż … takie zjawisko istnieje naprawdę i jest teraz modne. Sądzę, że nikogo nie dziwi, iż są śmiertelne wypadki.

Wszystko dzieje się w hotelu Maria Verde na Majorce. To właśnie tutaj bardzo chętnie przyjeżdżają turyści, aby odpocząć i zabawić się.Pewnego dnia wypada z balkonu hotelowego do basenu młody mężczyzna. Ginie na miejscu.
Jego dziewczyna Vanessa absolutnie nie chce uwierzyć, iż jej ukochany sam dobrowolnie skoczył.
W hotelu tym przebywa również Janusz Kastrata, który przyjechał tutaj po raz kolejny, aby zamknąć za sobą swoja przeszłość i stawić czoło swoim demonom.
Mężczyzna jest dziwakiem, alkoholikiem na odwyku i detektywem.
Właściciel hotelu chce wyjaśnić tę sprawę, dlatego prosi o pomoc Janusza.
Czy mężczyźnie uda się wyjaśnić tę zagadkową śmierć ? Dokąd doprowadzą go ślady i przypuszczenia ?

Idealna książka na spokojny, wyluzowany i wesoły wieczór z książką 🙂

Świetna dedykacja autora :
„Dla człowieka, którego zwłoki zobaczyłem pewnego wieczoru. Twoja śmierć nie poszła na marne. Twoja głupota była dla mnie inspiracją ! „.

Cytat :
„Na samym początku czujesz się trochę niepewnie. Przeraża cię wysokość i fakt, że pod tobą znajduje się wiele rzeczy, o które możesz przypadkowo zahaczyć, a nawet się roztrzaskać. W momencie gdy patrzysz w dół, wszystko wydaje się bardzo małe. Zaczynasz odczuwać drobne zawroty głowy. Nie masz lęku wysokości, bo gdybyś go miał, to byś tutaj nie wyszedł. Pomimo to,jest w tobie jakaś obawa i przerażenie.Boisz się, że utracisz swoje cenne i tak wspaniale przeżyte życie.Ale czy na pewno przeżyłeś je, aż tak wspaniale ?. Tego typu myśli zaczynają napływać ci teraz do  głowy. Analizujesz swoją egzystencjonalną podróż krok po kroku. Przypominają ci się wszystkie momenty, w  których wydawało ci się , że zrobiłeś źle. Tak. Zwłaszcza ten dzień, o którym teraz myślisz. Dałeś wtedy czadu. Na twoich ustach pojawia się delikatny uśmiech …”.

 

Tytuł „Popchnij mnie”
Autor Paweł Olearczyk
Liczba stron 397

Wydawnictwo Novae Res
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=popchnij_mnie,druk

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz