recenzja książki

„POTWORY” ANNA POTYRA

Genialna polska powieść kryminalna z wątkiem operowym w tle.

To moja pierwsza przeczytana książka autorki. Bardzo chętnie przeczytam powieść „Pchła” autorki.

Jestem pod wielkim wrażeniem. Super lektura.

Świetny pomysł, bardzo przemyślana, dopracowana i niezwykle intrygująca fabuła, ciekawi i nietuzinkowi bohaterowie. Prosty styl i klimat, który bez problemu pozwala nam wskoczyć w wykreowany świat i razem z naszymi bohaterami przeżywać i doświadczać to wszystko co się dzieje.

Zostałam porwana w wir zagadek, tajemnic, niedopowiedzeń, przypuszczeń i wzruszeń.

Dałam się zwieść i źle oceniłam sytuację, tak bardzo lubię się mylić.

Zupełnie nie przewidziałam finału, to zakończenia bardzo mnie zaskoczyło.

Już od pierwszych linijek akcja nabiera tempa – Warszawa i oto w lasku zostają znalezione zwłoki kobiety. Zmasakrowane ciało i zadane rany jasno sugerują, że ktoś musiał dać upust swojej ogromnej złości i nienawiści, a może zazdrości ?

Na miejsce przyjeżdża policja i sprawę przejmuje Mateusz Corsetti. Rozwiązać tę zagadkę będzie mu pomagać jego partner Adam Lorenz oraz profilerka Iza Rawska.

Bardzo szybko udaje się ustalić kim jest, a raczej kim  była ofiara. To piękna, młoda i niezwykle utalentowana gwiazda opery Magdalena Rosińska. Lubiana i doceniana, życzliwa i pomocna, a jednak ktoś się jej brutalnie pozbył. Dlaczego ?
Od razu pierwszymi podejrzanymi stają się najbliżsi i koledzy/koleżanki z pracy. Może denatka zdradzała męża, który nie mógł już znieść jej romansów ? a może zazdrosna o karierę i uznanie koleżanka z opery ?

Ku wielkiemu zaskoczeniu policji kobieta była poliamorystką i żyła w otwartym związku, aby się nie ograniczać i być wolną. Może to komuś przeszkadzało ?Jest kilka poszlak i należy je sprawdzić.

Ja już wiem kto i dlaczego – zapraszam WAS do przeczytania i odkrycia odpowiedzi na te i inne pytania, które się pojawią w Waszej głowie podczas czytania.

Autorka poruszyła w powieści niezwykle trudny temat o którym należy pisać i mówić, a mianowicie molestowanie seksualne dzieci i to w jaki sposób wpływa ono na ich dalsze życie.

To ważne zagadnienie, które istnieje i nie możemy być obojętnym, gdy zauważymy jakiekolwiek sygnały, że dziecko jest krzywdzone. Najgorsze jest to, że przeważnie dzieje się to w domu i dziecko jest celowo zastraszane i zawstydzane i zmuszane do zachowania „sekretu”.

To mocna i mroczna powieść. Bardzo dobrze, naturalnie i szczerze napisana. Zupełnie jakby to wszystko się wydarzyło i serio miało miejsce.

Idealna na jesienno-zimowy wieczór. Idealna na prezent.
Emocje i wzruszenia gwarantowane.

B A R D Z O   P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Potwory’

Autor Anna Potyra

Liczba stron 404

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/potwory.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz