recenzja książki

„POWRÓT ANNY” LISA SCOTTOLINE

Nikt nie rani bardziej niż rodzina.

Rewelacyjny dramat psychologiczny.

Znam już pióro autorki i wiem czego można się spodziewać. Tym razem Pani Lisa też nie zawiodła.

Świetna historia, bardzo przemyślana i dopracowana fabuła, niebywale realistyczni bohaterowie.

Cudowny język i styl, który wciąga w wykreowany świat już od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do samego końca. Zaskakujące zwroty akcji, genialna intryga, prawda, której się nie domyślałam. Nieprzewidywalne zakończenie. Cudownie.
Podoba mi się, że całą historię poznajemy na dwóch czasoprzestrzeniach : kiedyś i teraz.

Maggie Ippolitti, to młoda kobieta, która wychodzi za mąż za doktora Noaha Aldermana. Mężczyzna został wdowcem i samotnie wychowywał syna.
Na szczęście poznał Maggie i bardzo ją pokochał. Oboje starają  się ułożyć swoje wspólne życie i być szczęśliwi.Kobieta tęskni za córką Anna, którą utraciła, gdy ta była niemowlakiem.
Dzięki intrydze byłego męża odebrano jej córkę.

Siedemnastoletnia Anna wraca do domu, ponieważ ojciec, który się nią opiekował umiera. Jej matka jest przeszczęśliwa, wreszcie ma ukochaną córkę przy sobie. Nareszcie będą razem i nareszcie się poznają, bo przecież Maggie i Anna zupełnie się nie znają.
Szybko okazuje się, że piękna nastolatka jest rozpieszczoną panną, która uznaje tylko swoje zasady.
Na jej nieszczęście odziedziczyła po ojcu duży spadek, który ma ogromny wpływ na jej dalsze życie. Maggie nie spodziewa się, że powrót córki będzie miał tak traumatyczne konsekwencje. Życie całej rodziny zmieni się całkowicie. Między małżonkami dochodzi co wielu awantur i kłótni. Matka liczy, że z czasem naturalne wszystko się poukłada.

Niestety dochodzi do morderstwa i Anna zostaje zamordowana. O jej śmierć zostaje oskarżony ojczym dziewczyny – doktor Noah.
Od teraz każdego dnia będziemy uczestniczyć w rozprawie sądowej. Poznamy sekrety, które ujrzały światło dzienne.

Przyznam, że z każdą kolejną strona atmosfera się zagęszczała. Było strasznie, mrocznie, intrygująco i ciekawie.

Zapraszam WAS do zapoznania się z tą niezwykle zaskakującą historią.

P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Powrót Anny”

Autor Lisa Scottoline

Tłumaczenie Alina Siewior-Kuś

Liczba stron 512

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,78479
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz