Cytaty z książek,  recenzja książki

„POZA CZAS I PRZESTRZEŃ” RYSZARD KUSEK

Tylko bycie sobą umożliwia dojście do własnego, w pełni indywidualnego poczucia szczęścia. Dokładnie TAK !

Książka z gatunku poradnik psychologiczny – tak bym określiła.

To moje pierwsze spotkanie z autorem i jasno napiszę, że bardzo udane.
Jasna i czytelna forma poradnika, bardzo zrozumiały język. Ciekawy styl i to coś co wciąga do środka książki, wypuści ze swoich macek, gdy ją przeczytasz do końca.

Te 214 stron sprawia wrażenie cienkiej książeczki, którą przeczytamy szybko. Owszem, czyta się ją dobrze i każdy przeczyta w swoim tempie, jednak ja co chwila się zatrzymywałam, zastanawiałam, analizowałam. Kilka razy uśmiechałam, bo miałam dokładnie takie samo zdanie, a innym razem z niedowierzaniem podnosiłam brwi.

Tak więc, ta cieniutka książeczka naszpikowana jest emocjami od pierwszych słów do ostatniej kropki. Mamy tutaj dużo inspiracji, które warto wprowadzić do swojego życia.

Czas i przestrzeń to bardzo znane nam terminy, doświadczamy ich każdego dnia. Bez nich nie ma dnia, nie ma nas. Nasze istnienie zdecydowanie wykracza poza to, co tu i teraz. Jest o wiele bogatsze i bardziej tajemnicze, niż widzimy na pierwszy rzut oka.Książka ta to głębsze spojrzenie na życie i wielka zachęta do odnalezienia w nim tych wszystkich ukrytych sensów i przeznaczeń.To MAGICZNA książka. Tak wiele zrozumiemy ze swego życia, gdy ją przeczytamy. Otworzy nas na spojrzenie na nasze życie z innej perspektywy, na postrzeganie inną percepcją tego co dzieje się w okół nas i w NAS.

Wiadomo,że odkrycie własnego miejsca, pokochanie siebie z tym wszystkim co w nas da nam poczucie szczęścia.A któż z nas nie chciałby być szczęśliwym. Otrzymaliśmy jedno życie, tu na ziemi – wszystko dzieje się tu i teraz.

Owszem nasz czas został podzielony na trzy etapy : przeszłość, teraz i przyszłość.To od nas zależy, czy będziemy tkwić w swej przeszłości, rozpamiętując co zrobiliśmy źle lub co mogliśmy zrobić inaczej. Czy skupimy się na tu i teraz i to nam da lepsze jutro.Mamy ogromny wpływa na naszą przyszłość i sami musimy przyciągać to co chcemy osiągnąć, posiadać, doświadczać. Nasz mózg to najcudowniejszy, magiczny organ.Autor zwraca naszą uwagę jak ważna w świadomym życiu jest uważność , inteligencja emocjonalna.

Jest ważny rozdział dotyczący czasu, który dla każdego liczy się tak samo, a każdy może go wykorzystać w inny sposób. Czas jest przestrzenią i wypełnia się on znanymi nam wydarzeniami i rzeczami. Czas to my sami. Każdy człowiek otrzymuje tyle samo czasu , czyli od narodzin do śmierci. Owszem jest to różna liczba lat, ale jest tą samą częścią czasu.Przeszłość to często żal, a daremny żal jest wrogiem. Jeśli czegoś żałujemy przez dłuższy czas, to jest to zwyczajnie strata czasu. Gdy trwa krótko jest konstruktywny i coś nam daje.
Każdy z nas wspomina, różne rzeczy i są one połączone z konkretnymi ludźmi. Każdy człowiek w naszym życiu został w nim już zapisany, bo był.
Żadna chwila nie trwa wiecznie – to oczywiste, wiemy to. Teraźniejszość jest właściwie tylko złudzeniem i naszym subiektywnym odczuciem niezmienności. Wszystko jednak płynie, znajduje się w nieustannym ruchu.Teraźniejszość to my ukształtowani przez to, co było, i przez oczekiwanie tego c, co nadejdzie. Składamy się ze wspomnień i oczekiwań. Nasze obecne ja zależy od naszej przeszłości. Wszystko ma odbicie w tym, co dzieje się teraz. Autor bardzo obrazowo ukazał nam czym jest przyszłość – jest jak żelazo, które można formować jak tylko chcemy, ale musi być gorące.Kiedy staje się przeszłością , nie ma szans na zmianę.

Dla każdego przyszłość jest białą kartką, którą sami możemy zapisać. Przyszłość to nieograniczone możliwości, ale trzeba mieć przy tym bystry i otwarty umysł.

To rewelacyjna książka dla każdego i każdy powinien ją przeczytać. Tak dużo rzeczy podpowiada i zmusza do przemyśleń. Lubię takie książki, bo wymagają myślenia. Bardzo chętnie będę do niej wracać.

Jeszcze jej nigdzie nie kupicie, nie poczytacie o niej – dopiero jest szykowana do sprzedaży.

Warto poczekać i ją upolować 🙂
Ważne cytaty :

„Wiele osób uważa, że dojście do pewnego poziomu poznania samego siebie wymaga wielkich działań i ogromnych poświęceń.Trzeba jedynie prawdziwie w pełni żyć, idąc naprzód odważnie, z otwartymi szeroko oczami i uszami, starać się czuć, lecz nade wszystko zastanawiać się na tym, co nas w życiu spotyka”.

„W formie realnej przeszłość nie wróci, ale możesz ją przeżyć, unikając tych samych błędów w życiu obecnym, patrząc z uśmiechem na teraźniejszość i przyszłość, które już za chwilę także staną się przeszłością”.

„Życie to przyszłość, przyszłość to życie”.Aby było pełne , potrzebne są trzy części : przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, z których najważniejsza wydaje się ta ostatnia”.

Tytuł „Poza czas i przestrzeń”

Autor Ryszard Kusek

Wydawnictwo Novae Res

Liczba stron 214

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=poza_czas_i_przestrzen,druk

Egzemplarz recenzencki, przed korektą od WYDAWNICTWA NOVAE RES

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz