recenzja książki

„PRACUJ JAK BUDDA” DAN ZIGMOND

Jak osiągnąć równowagę między życiem a pracą.

Świetnie napisany poradnik. Cała masa ciekawostek, przemyśleń i porad.
Napisane lekki i bardzo zrozumiałym językiem.
Podoba mi się styl autora. Jest konkretnie, rzetelnie i bardzo naturalnie. Wszystko jest przemyślane i praktyczne. Nie ma tutaj mądrowania, czy pouczania.
Dobrze było przyjrzeć się swojej pracy z zupełnie innej perspektywy. Osobiście zauważam rzeczy, które mogę zmienić i możliwości, które mam.
Każdy z nas chciałby robić to co lubi, co kocha i super byłoby, aby móc z tego żyć.
Jednak często, aby mieć środki na utrzymanie i życie musimy wykonywać różne zajęcia, często zupełnie niezgodne z naszym wykształceniem.
Pracujemy za dużo i jesteśmy przemęczeni, często aby się utrzymać na stanowisku i nie stracić pracy godzimy się na wykorzystywanie.
Wszystko wpływa na nasze zmęczenie, wypalenie zawodowe, brak czasu i sił na życie rodzinne, brak czasu dla siebie, na relaks.
Autor nie musi nas przekonywać, że zadowolony pracownik to szczęśliwy człowiek. A to wpływa na wszystko :kreatywność, potencjał, produktywność.
Ważne jest umieć to osiągnąć. Właśnie ta lektura ma dać na inspiracje do tego, aby być szczęśliwymi.
Niezwykle ważne jest utrzymać równowagę między pracą a życiem prywatnym. W dzisiejszych czasach, gdy prześcigamy się z czasem, gdy często zaniedbujemy swoje rodziny, ta lektura jest idealna.
Książka składa się ze wstępu, czterech części, podziękowań, komentarzy i przypisów.
Wstęp- Przebudzenie w pracy,
Część 1 „Spostrzeżenia” została podzielona na rozdziały :Po co pracować ? Koszty cierpienia, Buddyzm był start-upem, Wielkie Refleksje.
Część 2 „Praktyka” to rozdziały : Uwaga, Medytuj jak Budda, Pułapki doświadczenia,, Praca bez pracy, Budda w autobusie, Sen na przebudzenie, Prawda, Sprzeczki, Jak być ambitnym ?, Dlaczego Yoda się mylił ?, Pamiętaj o oddychaniu.
Część 3 „Przeszkody” i rozdziały : Przywiązanie i dystans, Balans lepszy niż u Buddy, Nie jesteś swoją pracą, Jak nie tracić uwagi ? Błaganie o drugie śniadanie, Kogo zwolniłby Budda? ,Rezygnacja.
i ostatnia 4 Część „Perfekcja” i rozdziały :Dharma bazująca na danych, Żyj teraźniejszością, Służba wszystkim żywym istotom, Czy właśnie zostałeś Buddystą ?, Dalsza lektura.,
Niezależnie czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz własną firma, ta książka jest dla Ciebie.
Warto ją przeczytać, zastanowić się nas swoją praca.
Sądzę, że znajdziecie tutaj sporo zagadnień do przemyślenia, ale i inspiracji.
Ciekawostka ” Budda nie przepracował w swoim życiu ani jednego dnia”.
Wiem, że już niebawem, czyli 28 lipca ukaże się kolejna książka tegoż autora nawiązująca do mądrości Buddy pt. ” Jedz jak Budda” Jak jeść świadomie i zdrowo.
Tytuł „Pracuj jak Budda”
Autor Dan Zigmond
Tłumaczenie Bartłomiej Kotarski
Liczba stron 240
Wydawnictwo Kobieca
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz