recenzja książki

„PRZEPUSTKA DO SZCZĘŚCIA. ZOŚKA” TOM 2 ANNA STRYJEWSKA

Wyczekiwałam tej książki z dużym zniecierpliwieniem.

Po pierwszej części serii pt. „Dopóki bije serce” wiedziałam, że muszę przeczytać co dalej wydarzyło się w życiu Zośki.

W powieści tej poznamy więc dalsze losy głównej bohaterki.

Jest to piękna historia, która powstała na podstawie prawdziwych wydarzeń, przez co jest jeszcze bardziej ważna i niezwykle cenna.
W tle rozgrywają się ważne wydarzenia polityczne i społeczne z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych : strajki studentów, pierwszy model fiata 125p.

Cudowna historia, która wzrusza, porusza i zastanawia.

Piękny i niezwykle plastyczny język oraz styl, pozwala nam wraz z naszą bohaterką doświadczać tego co ona. Widzimy więc, słyszymy i czujemy to co ona. Wykreowany świat jest bardzo realistyczny, a ludzie tak bardzo rzeczywiści z tym wszystkim co nasze, ludzkie.
Dużo się dzieje i będzie to czas podejmowania ważnych i trudnych decyzji oraz odczuwania ich konsekwencji.

Zaskakujące zakończenie, którego nie przewidziałam. Dodam, że odetchnęłam z ulgą.

Tytułowa Zośka jest młodą dziewczyną, która opuściła swój rodzinny dom i wyjechała do Łodzi, aby tam dalej kontynuować naukę.
Nie czuje się rozumiana i kochana. Postanawia zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość. To będzie bardzo trudny dla niej czas, jednak kobieta się nie poddaje i wbrew wszystkim przeciwnością losu pragnie być szczęśliwa i kochana.
Widzimy jak z młodej dziewczyny zmienia się w kobietę, jak dojrzewa i kształtują się jej wartości i pragnienia. Od zawsze marzyła, aby projektować ubrania. Jest to nie tylko jej pragnienie i hobby, ale również ogromny talent.  Tworzenia pięknych strojów idzie jej z lekkością i łatwością.
Potrafi doskonale dobrać materiały i dodatki, oraz uszyć piękną sukienkę, która staje się tematem plotek i zazdrości innych kobiet.

Kim jest Szymon i jaki będzie miał wpływ na życie Zosi ?

Będzie miłość, przyjaźń, zazdrość, intrygi i kłamstwa. Trudne relacje międzyludzkie i bardzo skomplikowany ich przebieg. Śmierć rodzica i pustka, jaką pozostawił po sobie.

Będzie też wiara i nadzieja na lepsze jutro oraz ogromna determinacja w dążeniu do spełniania swoich marzeń.

P O L E C A M bardzo serdecznie całą serię 🙂

Tytuł „Przepustka do szczęścia”

Cykl „Zośka”, tom 2

Autor Anna Stryjewska

Liczba stron 336

Wydawnictwo Szara Godzina

http://www.szaragodzina.pl/ksiazki/nowosci/ksiazka/132.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA SZARA GODZINA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz