recenzja książki

„PSYCHOPATA” KLAUDIA MUNIAK

Intrygujący polski thriller medyczny.
Ciekawa fabuła, skomplikowane wątki, niebanalne postacie, prosty język i styl.
Od samego początku czytając ma się poczucie niepokoju i strachu, wiadomo, że coś się zaraz wydarzy i nie można zupełnie przewidzieć co.
Powieść czyta się dobrze, lekko i z dużym zainteresowaniem.
Dałam się zwieść i nie przewidziałam finału. Tak, zakończenie było rewelacyjne i wbiło mnie w fotel.
Nasza główna bohaterka to 32 letnia Maja Lipska, mieszkająca w Krakowie. Ma chłopaka Olka, który jest policjantem i który prowadzi ważne dochodzenie.
Maja jest młodą, ambitną i docenioną w pracy kobietą. Z wykształcenia jest biologiem i pracuje w ośrodku naukowo-badawczym BCT.
To właśnie tutaj prowadzone się badania nad nowotworami mózgu.
Wynaleziono nowoczesną i bezinwazyjną metoda leczenia. Czym jest neurogeneza ?
Po jej pierwszej bardzo ważnej konferencji naukowej i uroczystym bankiecie budzi się w park i nic nie pamięta. Jak się tutaj znalazła, jak długo tutaj jest.
Ma na sobie sukienkę bankietową i właśnie to potwierdza jej przypuszczenia, że coś się musiało tam wydarzyć. Niestety samego bankietu też nie pamięta.
W tym samym czasie w Krakowie , ktoś morduje młode kobiety. Pierwsza ofiara została zadźgana nożem i obcięto jej palce u prawej dłoni.
Zaskakujące jest to,że Marię te wydarzenia zaczynają fascynować.
Kim jest morderca i dlaczego zabija z takim okrucieństwem ? Wydaje się oczywistym, że to seryjny morderca, ale czy aby na pewno ?
Kolejne ciało kobiety zostaje znalezione na terenie ośrodka, gdzie pracuje Maja.Jest to ciało jednej z pracownic ośrodka. Czy coś te wydarzenia łączy ? Na to pytanie będzie szukał odpowiedzi chłopak Mai Olek.
Ważne tutaj jest co przeżyła Maja w swej młodość, bo to własnie wywarło wpływ na całe jej życie.
Już nie wiadomo kto jest kim i kim tak naprawdę jesteśmy my sami. To smutne i przygnębiające.
Powieść pokazuje do czego mogą doprowadzić eksperymenty na ludziach. Przerażające i straszne.
Tytuł „Psychopata”
Autor Klaudia Muniak
Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron 302
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO KOBIECE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz