recenzja książki

„RANDKA” LOUISE JENSEN

Powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller/
Po przeczytaniu książki „Rodzina” zapragnęłam sięgnąć do wcześniejszych książek pióra tejże autorki. Już wiem,że była to dobra decyzja 🙂
Tutaj też oczarował mnie niesamowity klimat powieści. Cały czas czytając czułam strach i niepokój. Zupełnie nie miałam pojęcia co się wydarzy i czego mogę się spodziewać.
Ciekawy styl i bardzo plastyczny język spowodował, że bez problemu „wskoczyłam w książkę” już po trzech stronach.
Wiersz „Puchacz i Kicia” , który pojawia się na samym początku intryguje i zapowiada coś niepokojącego.
Nasza główna bohaterka to Ali. Poznajemy ją w momencie, gdy rozpada się jej małżeństwo i zostaje sama.
Znajomi namawiają ją, aby poznała kogoś i zapomniała o przeszłości. Zakładają jej nawet konto na portalu randkowym, aby szybko kogoś ciekawego poznała. Co z tego wyniknie ?
Alison czyli Ali umawia się na randkę w ciemno z pewnym mężczyzną na randkę. Jakie jest jej ogromne zdziwienie, gdy następnego dnia budzi się w swoim domu cała obolała, podrapana i z rozbita głową, z której leci krew. Zupełnie nic nie pamięta, totalna luka w pamięci.Nie rozpoznaje nawet swojej twarzy w lustrze. Najgorsze jest to, że zupełnie nikogo nie rozpoznaje – znajomych, rodziny, przyjaciół. Wpada w panikę, boi się wyjść z domu. Nie wie i nie rozumie co się z nią stało.
Ma niestety prześladowcę, który cały czas ją śledzi i straszy. Kim jest i co od niej chce?
Okazuje się, że kobieta choruje na prozopragnozję, czyli nie rozpoznaje twarzy osób, które zna.
Nieoczekiwane zwroty akcji, tajemnice, intrygi – to wszystko wciąga i co chwila zaskakuje.
Bardzo mi pasowała narracja jednoosobowa – dosłownie czułam całą sobą to co bohaterka.
Niebanalne, rewelacyjne zakończenie –  zupełnie nie do przewidzenia. Takie rzeczy lubię najbardziej – zaskoczenie i niedowierzanie.
POLECAM – to świetna powieść na wieczór. Tylko uprzedzam, że nie pójdziesz spać dopóki nie przeczytasz książki do końca. Serio 🙂
Tytuł „RANDKA”
Autor Louise Jensen
Tłumaczenie Ewa Kleszcz
Wydawnictwo Burda Media
Liczba stron 367
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO BURDA MEDIA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz