recenzja książki

„RYWALKA” MAXIME PARKER

Czy to jest przyjaźń, czy to jest … obłąkanie ?

To druga książka autorki, dla mnie to pierwsze spotkanie z Jej piórem.

Zaskakujące, ale jest to pseudonim pisarski naszej rodzimej autorki.

Ależ to było intrygująco – wciągające i mega zaskakujące. Uwielbiam takie książki.

Tu nic nie jest do przewidzenia i nic nie jest banalne. Nie wiesz i nawet nie przypuszczasz jakie jest rozwiązanie tego wszystkiego. Genialnie.

Już od pierwszych słów wiedziałam, że ta historia pochłonie mnie bezgranicznie i przepadnę na czas czytania.

Niebanalna historia, świetnie przemyślana i dopracowana fabuła, prosty język i styl, który powoduje, że książki nie można odłożyć, póki się jej nie przeczyta do końca, na raz.
Podoba mi się, że mamy różne perspektywy czasowe , czyli teraz i kiedyś. Wydarzenia jakie się w nich dzieją tworzą genialną intrygę autorki. Do tego notatki z pamiętnika Lily.

Nasza główna bohaterka to Karla.
Młoda kobieta, która jest spełniona, zadowolona i szczęśliwa. Odważna, wygadana i znająca swoją wartość.
Właśnie rozpoczęła nowe życie – przeprowadziła się do dużego miasta, gdzie studiuje. Znalazła świetną pracę, w której jest ceniona. Ma ukochanego chłopaka Josha, który bardzo szybko proponuje jej wspólne zamieszkanie.

Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie tajemnicza przeszłość kobiety i pewien sekret, który nie może wyjść na światło dzienne. To co wydarzyło się „Tamtego Dnia” wciąż jest w jej pamięci.

Pewnego dnia niespodziewanie otrzymuje list od Lily, która chce na nowo nawiązać z nią kontakt. Ten pomysł absolutnie nie podoba się Karli.
Karla miała kiedyś przyjaciółkę Lily, która była jej jak siostra. Wszystko robiły razem i uwielbiały się. Razem snuły plany i marzenia.
Lily była wycofana, cichutka, zamknięta w sobie. Te przeciwieństwa je do siebie przyciągały.

Pewnego dnia coś się jednak wydarzyło i od tego czasu kontakt przyjaciółek się urwał.
Aby nie podpowiadać zakończenia, nie wspomnę nawet o głównym temacie, jaki autorka poruszyła w tej powieści. Zaskoczy WAS, jestem pewna.

Świetna książka na wieczór, gdy chcesz odpocząć i przeczytać coś niebanalnego.

P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Rywalka”

Autor Maxime Parker

Liczba stron 302

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=rywalka,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz