recenzja książki

„SEKRET ANTYKWARIUSZA” PAWEŁ JASZCZUK

„Uważaj aby nie spotkać TEGO antykwariusza” – fakt, trzeba bardzo uważać, tylko czy jesteśmy w stanie „wyczuć” kim może się okazać osoba, którą właśnie poznaliśmy?
Rewelacyjna polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja.
Moje pierwsze spotkanie z autorem, wiem już, że nie ostanie.
Niebanalna fabuła, ciekawy język i styl. Niesamowicie klimatyczny nastrój, który wciąga od pierwszych słów i trzyma do ostatniej kropki.
Bardzo łatwo dałam się wciągnąć w wir wydarzeń, zdarzeń. Byłam w zupełnie innym świecie, tak strasznie nierealnym i bardzo tajemniczym.
Wszystko działo się dwutorowo – w wykreowanym bardzo plastycznie świecie i w przerażającym umyśle głównego bohatera. Tak wiele się działo, a jednak miałam wrażenie jakby wszystko „płynęło” niespiesznie. Morderstwa o których się dowiadujemy mrożą krew w żyłach,ale czy tylko ?
Naszym bohaterem jest tytułowy Antykwariusz, czyli Piotr Stocki. Mężczyzna bardzo dziwny, specyficzny i tajemniczy. Prowadzi antykwariat z książkami, które po prostu kocha. To właśnie książki towarzyszyły Piotrowi, przez całe jego życie dając mu siłę i nadając sens istnienia.
Poznajemy go w momencie, gdy zgłasza zaginięcie swojej przybranej córki Lizy. Uciekła czy została porwana? Wróci, czy już nie żyje?
Po kolei dowiadujemy się o Antykwariuszu coraz więcej – poznajemy jego dzieciństwo, młodość relacje międzyludzkie. Tu wszystko jest bardzo skomplikowane i zagmatwane. Jedynie miłość do książek wydaje się czysta, prawdziwa, niczym nie skażona – to prawdziwa życiowa pasja Piotra. Poznajemy sekrety i mroczne tajemnice.
Zostajemy wciągnięci w wir makabrycznych historii i sytuacji. Targają nami emocje i strach. Zaciera się granica dobra i zła.
Nie wiemy czego możemy się spodziewać, ile jeszcze zła się wydarzy. Tu nic nie jest śmieszne i zabawne, a jednak chcemy czytać dalej.
Bardzo mi się ta powieść podobała. Rewelacyjnie napisana. Pozostanie w mojej głowie na dłużej.
TAK, śmiało mogę napisać, że jest to perełka wśród polskich powieści kryminalno – sensacyjnych.

Jest to moja ostatnia i 444 książka przeczytana w 2019 roku 🙂

Tytuł „Sekret antykwariusza”
Autor Paweł Jaszczuk
Wydawnictwo SZARA GODZINA
Liczba stron 269
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa SZARA GODZINA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

  • minutka

    Mnie pokonały absurdy i niekonsekwencja autora. Ostatecznie nie dowiesz się jak wyglądał pierwszy raz bohatera, bo masz do wyboru dwie relacje, nie dowiesz się też, czy czy lubi, czy nie znosi komunikacji miejskiej, bo są dwie wersje odpowiedzi. I jakoś mi to wszystko jest szyte tak grubymi nićmi, że po przeczytaniu pozostał tylko niesmak. Gość , który z zimna krwią morduje od samej młodości miałby się wahać i nie zabić dziewuchy, która będzie go szantażować latami? Sorry, ale ja nie kupuje tej książki, Początek jakby wydarty ze snu szaleńca, środek bez konsekwencji, a obsesje bohatera tak okropne, że nieprzyjemnie się czyta.

Zostaw komentarz