recenzja książki

„SERCE NIE MA ZMARSZCZEK” DOROTA GOLDPOINT

Rewelacyjna książka, która stanowi część projektu „The Inner Power” autorki, która walczy o godny status kobiet dojrzałych.
Świetna inicjatywa i bardzo dobry pomysł. Brakuje takich mądrych i inspirujących książek.
Zgadzam się z autorką, że w dzisiejszych czasach kobieta, która ukończyła pięćdziesiąt lat staje się niewidzialna dla świata, przezroczysta. To smutne lecz prawdziwe.
Właśnie ten projekt i ta książka ma za zadanie pokazać wszystkim, że kobieta dojrzała może być nadal seksowna, pełna życia, radości i pasji.
Owszem ma już swój bagaż doświadczeń, lecz dzięki temu dokładnie już wie czego chce od życia. Jest pewna siebie i zadowolona. Jest wolna i jest sobą.
Autorka opowiada o sile kobiet i ich życiowej mądrości . Chce aby kobiety te zostały docenione, zauważone. Przekonuje nas, z czym się w pełni zgadzam, że upływa czasu nie musi być dla nas obciążeniem, ponieważ działa na naszą korzyść – mamy doświadczenie, spojrzenie na świat z innej perspektywy i potencjał. Nasze dzieci pewnie pozakładały już swoje rodziny a my jesteśmy wolne i gotowe na nowe wyzwania. Mamy ambicje, pasje i czas. To cudowny okres w życiu każdej kobiety.
Ambasadorkami tego ważnego projektu są znane i piękne kobiety : Grażyna Szapołowska, Agata Młynarska, Katarzyna Grochola, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Żak, Alicja Węgorzewska, Irena Santor.
Każda z tych kobiet jasno i wyraźnie określa czym jest dla niej osobiście dojrzała kobiecość – ciekawością świata: życiem w zgodzie z sobą, na swoich warunkach: wolnością, twórczością, harmonią i spokojem oraz akceptacją siebie.
Pięknie powiedziała Agata Młynarska „Świadoma kobiecość to poczucie, że wystarczam, taka jaka jestem.Nie muszę już spełniać niczyich oczekiwań” 
i słowa Alicji Węgorzewskiej „Nie to co było, lecz to, co przede mną, jest właśnie najlepszym , co spotka mnie w życiu”.
Dowiedziałam się, ze Dorota Goldpoint to od pięciu już lat luksusowa marka dla kobiet stworzona z miłości do piękna i pasji do kreacji.
Dlatego ponad 80 stron stanowią piękne zdjęcia wybranych kreacji dla kobiet dojrzałych na różne okazje.
Przyznam, że stroje są cudowne, a w eleganckiej sukience wizytowej świetnie podkreślającej talię, jednocześnie maskującej brzuch się zakochałam 🙂
Tę książkę powinna przeczytać każda kobieta i to nie tylko ta po 50-ce, ale i nastolatka. 
Matka, córka i babka – bo wiek nie ma znaczenia – to tylko cyferki – ważne jest to co w NAS SAMYCH.  Ja już o tym wiem 🙂

Ważne cytaty :

„Ważne jest, abyśmy pogodziły się z tym,że nic nie trwa wiecznie, że życie jest dynamiczne, zaskakuje, czasami niespodziewanie przynosi ból i cierpienie.Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale możemy zdecydować, w jaki sposób reagujemy na różne niespodziewane sytuacje”.

„Siła jest uchwycenie wszystkich zapachów i kolorów świata, które poznawało się podczas swojego życia. Pamięć o tym wszystkim i dzielenie się tą pamięcią z innymi”.
„W życiu nie jest na nic za późno”.
„Dojrzała kobieta jest pełnią”.
„Ideał nie istnieje. To kultura i sztuka tworzą kanony piękna na podstawie wyobrażeń , które są najczęściej wizją artysty”.
„Przemijanie jest procesem naturalnym i nieodwracalnym. Czasu nie możemy zatrzymać. Jeśli potrafimy zaakceptować jego upływ, to dużo łatwiej przychodzi nam się pogodzić z przemijaniem”.
„Dojrzałość to czas, w którym zaczynamy odczuwać potrzebę pozostawienia po sobie jakieś cząstki  swojego serca i umysłu”.
POLECAM SZCZERZE.
Bardzo się cieszę, że właśnie ta książka trafiła w me ręce (poprosiłam o nią) i mogłam ją przeczytać 🙂
Tytuł „Serce nie ma zmarszczek”
Autor Dorota Goldpoint
Wydawnictwo Burda media
Liczba stron 280
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO BURDA MEDIA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz