recenzja książki

„SKANDAL” KATARZYNA NOWAKOWSKA

Przyznam, że tak jakoś wyszło, iż najpierw przeczytałam „Femme Fatale”.

Po czym okazało się, że to jest druga część serii „Skandal”. I właśnie teraz wróciłam do części pierwszej, aby dowiedzieć się jak się to wszystko zaczęło.

Polska powieść obyczajowa połączona z romansem.

ONA i ON i coś co ICH dzieli, ale i COŚ co ICH łączy.

Prosta historia, język i styl. Czyta się bardzo szybko, lekko. Szkoda, że nic nie zaskakuje, ale może nie musi.

Jest sporo scen seksu, ale opisane zostały w sposób bardzo naturalny i zmysłowy.

Julia Widawska to nasza główna bohaterka. Młoda, piękna kobieta, która pracuje razem ze swoją idealną siostrą Igą w firmie ojca. Jest bystra, inteligentna i zadowolona z siebie. Przyciąga uśmiechem i optymizmem. Mimo to cały czas ma poczucie, że jest tą drugą córką, tą gorszą, brzydszą i mniej mądrą.
Obowiązkowa, zaradna i mocno stojąca na ziemi kobieta, która cały czas czuje potrzebę wolności, spontaniczności i szaleństwa.
Bardzo brakuje jej matki, która wcześnie zmarła pozostawiając po sobie pustkę, tęsknotę i ból. Teraz nie ma kto Juli przytulać, wspierać dobrym słowem i być zawsze blisko. Nauczyła się już być twarda i przeć do przodu.
Gdy firma ojca zaczyna mieć kłopoty pojawia się tajemniczy, niebywale przystojny inwestor – James Windstor. Jest to bardzo nie sympatyczny, apodyktyczny i gburowaty arystokrata. Mężczyzna bardzo bogaty i przyzwyczajony, iż wszyscy spełniają jego żądania i są mu ulegli.

Co się wydarzy, gdy drogi tych dwojga się przetną ?
A przetną się niespodzianie i Julia weźmie Jamesa za kelnera. Serio 🙂 Czy po takim zapoznaniu może z tego wyjść coś dobrego ?

Julia musi wyjechać na trzy miesiące do Nowego Jorku jako asystentka Jamesa. Ma tam ważne zadanie do wykonania i świadomość jak wiele od tego zależy. Co z tego wyniknie i jak będzie wyglądała ich współpraca przekonacie się czytając. Ja już wiem i zapewniam, że warto poznać tę historię.

Powieść dobra na spokojnym relaks wieczorową porą.

 

Tytuł „Skandal”

Cykl „Skandal”, część 1

Autor Katarzyna Nowakowska

Liczba stron 279

Wydawnictwo Burda Książki / Wydawnictwo Słowne

Skandal


Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA KSIĄŻKI / WYDAWNICTWO SŁOWNE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz