recenzja książki

„SMAK BŁĘKITU” GRZEGORZ SKORUPSKI

To pierwszy tom cyklu „Adam Karski”.
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i uważam, że bardzo udane.
Powieść z gatunku polska sensacja, kryminał, thriller.
Książka świetnie napisana, klimat wciąga od pierwszych linijek i trzyma do ostatniej kropki.
Bardzo plastyczny język i ciekawy styl. Niesamowita łatwość pokazania wykreowanego świata. Czułam, że byłam bardzo blisko dziejących się wydarzeń i mających miejsce sytuacji. Wraz z Karskim zastanawiałam się kto, po co i dlaczego … rozwiązanie zagadki nie było takie oczywiste i proste.
Wszystko dzieje się w miejscowości Gostyń w roku 1911 roku, to prowincja oddalona od Poznania o siedemdziesiąt kilometrów.
To właśnie tutaj trafia Adam Karski – człowiek młody mający zaledwie dwadzieścia dziewięć lat. Jest prokuratorem – mężczyzną wykształconym, oczytanym i znającym doskonale język polski, niemiecki i francuski. Zostaje mu powierzone bardzo odpowiedzialne zadanie, a mianowicie objęcie samodzielnego stanowiska asystenta sądowego. Otrzymuje własny dział z kilkoma podległymi pracownikami.
Ma bardzo ważne i wielkie zadanie do wykonania – opanować organizacyjnie i administracyjnie tego rejonu. Jest prawą ręką sędziego powiatowego. To niewątpliwie awans dla naszego bohatera, chociaż w chwili gdy się o tym dowiaduje uważa, że to przekleństwo.
Poprzednik odszedł z tego świata i trzeba go kimś mądrym zastąpić.
Co czeka Karskiego w nowym miejscu? Z czym będzie musiał się zmierzyć?
Czy faktycznie poprzednik Adama popełnił samobójstwo, czy ktoś mu pomógł przejść na drugą stronę tęczy?
Mamy tu zagadki i tajemnice sprzed lat, morderstwa osób wydawałoby się zupełnie z sobą niepowiązanych.
Dziwne znaki, zapiski i Templariuszy, więc zapewne i skarby.
Warto przeczytać i poznać zakończenie 🙂 POLECAM 🙂
Już za moment zaczynam czytać tom drugi „Dłonie śmierci”.
Tytuł „SMAK BŁĘKITU”
Autor Grzegorz Skorupski
Wydawnictwo OFICYNKA
Liczba stron 332
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo OFICYNKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz