Cytaty z książek,  recenzja książki

„SNY” ADA EDELMAN

CZEGO MOŻEMY SIĘ Z NICH DOWIEDZIEĆ ?

Książka ma bardzo prostą i czytelną formę poradnika.
Czyta się ją z zainteresowaniem. Jest tutaj zawartych dużo wskazówek i lekcji z przeszłości.
Jest to owoc dwuletniej pracy autorki, która kompletowała i analizowała materiały dotykając w kluczowy sposób tematyki snów.
Poradnik składa się z kilku, a dokładnie sześciu rozdziałów w których autorka przekazuje nam swoją wiedzę, spostrzeżenia, teorie.

Mamy więc rozdział 1.Sny, czyli sekretne lustro dusz oraz Teoria i architektura dusz, Jest też rozdział 2.Odrobina historii, czyli wszystko już było : tutaj dowiemy się co znaczyły i co znaczą Sny w Egipcie, w judaizmie, w Indiach, w Chinach, w tradycji Greków i Rzymian, w islamie, w chrześcijaństwie i w kulturach plemiennych. Rozdział 3 omawia oblicza snów, czyli sny jako lustro rzeczywistości, sny intuicyjne, Decyzja jako watek przewodni snów, koszmary senne i Noc, jako otwarta brama do rzeczywistości wielowymiarowej.4 rozdział to Sny a historia świata : natchnienie, przeczucie śmierci i wizjonerzy naszych czasów. Rozdział 5 dotyczy Snów i spotkań na planie astralnym.

Każdy wie, że sen jest dla nas niezwykle ważny i że przesypiamy około jedną trzecia naszego życia.

Wiemy, że sen od zawsze był obecny w życiu człowieka. Każdy z nas miewa sny, zarówno te cudowne, jak i te, które nas przerażają. Skąd zatem biorą się sny ? i dlaczego się śnią ?

Mówi się, że tylko w snach bywamy naprawdę wolni , to w snach dokonujemy rzeczy niebywałych i bez problemu przechodzimy ze świata ziemskiego w inne światy.

Jest to bardzo ciekawa lektura dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat swoich snów.

Cytat :

„Sen jest nie tylko komunikatem (ewentualnie zaszyfrowanym komunikatem), ale również aktywnością estetyczną, grą wyobraźni, która jest wartością samą w sobie. Sen jest dowodem na to, że fantazja, marzenie o czymś, co się wydarzyło, należy do najgłębszych potrzeb człowieka”.

 

Tytuł „Sny”

Autor Ada Edelman

Liczba stron 320

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/sny-czego-mozemy-sie-z-nich-dowiedziec/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz