recenzja książki

„STAŻYSTKA” ALICJA SINICKA

Rewelacyjny, polski thriller psychologiczny.

29 stycznia 2020 roku będzie PREMIERA 🙂

To moje pierwsze spotkanie z autorką, i już wiem, że nie ostatnie.

Powieść jest niesamowicie zaskakująca, tak dużo się dzieje i do końca nie wiadomo jak się wszystko zakończy. Kilka razy zostałam wyprowadzona w pole i wydawało mi się, ze już wiem, po czym dowiadywałam się, że nic bardziej mylnego, bo akcja toczy się dalej i dochodzą nowe możliwości, nowe wydarzenia. Absolutnie zaskakujące zakończenie. Bardzo ciekawy pomysł, prosty i czytelny język oraz zadziwiający styl powoduje, że książka nas wchłania od pierwszych linijek. Klimat wprowadza nas w stan ciągłego niepokoju.
Podobało mi się, że wszystko odkrywałam dzięki dwóm narratorkom Ewie i Klaudii.
To one po kolei wprowadzały mnie w wykreowany świat, który oczywiście obie panie widziały inaczej. Te dwa światy się uzupełniały i stworzyły jeden niesamowicie ciekawy. Do końca nie wiedziałam kto i co , dlaczego i w jakim celu – uwielbiam takie książki.

Mega zaskakujące i nieprzewidywalne zakończenie, które wbija w fotel.

Głowni bohaterowie do małżeństwo Ewa i Marek Skalscy, oraz stażystka Klaudia.
Ewa to piękna,mądra i zadbana kobieta. Perfekcyjna matka i żona. Zajmuje się bliźniakami oraz pomaga mężowi w firmie. Uchodzi za kobietę z klasą, wręcz idealną osobę.Udziela się charytatywnie , jest lubiana i wierząca. Co skrywa? Jakie ma tajemnice? Dlaczego godzi się na wszystko?

Marek to zdolny mężczyzna, zafascynowany symetrią. Żyje jak chce, jest panem swego świata. Bardzo wymagający prezes, szef, biznesmen, który oczekuje od swoich pracowników bezwzględnego posłuszeństwa i oddania. Niczym tyran, pozbawiony emocji i uczuć. Dokładnie wszystko planujący i za wszelką cenę trzymający się tego planu. Co go łączy ze stażystkami/ Czego od nich oczekuje?

Klaudia to młoda dziewczyna, która właśnie ukończyła studia i próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Zostawić swą trudną przeszłość i toksyczne relacje. Pragnie zrealizować swoje marzenie – założyć siłownie. Na to jednak potrzebne są pieniądze, dlatego własnie zaczyna szukać pracy. Trafia na ciekawe ogłoszenie – firma Skalskiego szuka dziewczyny na płatny staż – oferta wydaje się wprost idealna dla niej.Czy uda jej się zakwalifikować i pozyskać tę prace? Co daje będzie się działo w jej życiu?

Nieoczekiwanie dowiaduje się, że ciało ostatniej stażystki zostaje znalezione a ona zamordowana, sytuacja się komplikuje gdy na jaw wychodzi fakt, że poprzednia stażystka tez zginęła. Co się dzieje ze stażystkami? Kto i dlaczego je morduje? Od razu podejrzewamy zazdrosną żonę – czy jednak faktycznie to Ewa?
Mamy tu ogromną chęć zaczęcia wszystkiego od nowa, determinacja i poświęcenie aby uzyskać swój cel.Widać też jakie pułapki czyhają na młode, zagubione i zbyt naiwne dziewczyny.Co łączy małżeństwo, na jakie dziwne układy ludzie są zdolni się zgodzić aby pozostać razem?
Tak, nazwisko zobowiązuje i musiałam tę książkę przeczytać 🙂

P O L E C A M 🙂

Tytuł „STAŻYSTKA”

Autor Alicja Sinicka

Wydawnictwo Kobiece

Liczba stron 431

Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo Kobiece

Stażystka

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz