debiut literacki,  recenzja książki

„SUKA DOSKONAŁA” JOLANTA DYMOWICZ

Świetny polski debiut literacki z gatunku : literatura obyczajowa, romans.

Kontrowersyjna, szokująca, odważna, niebanalna i bardzo zaskakująca historia.

Nigdy wcześniej nie czytałam powieści erotycznej z tak apetycznie ukazanymi scenami seksu między kobietami.
Przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Rewelacja 🙂

Oryginalna historia, zaplanowana i dopracowana fabułą, wyraziści bohaterowie. Prosty język oraz sty, który powoduje, że książkę właściwie się pochłania. Mi przeczytanie jej zajęło niecałe dwie godziny. Czytałam z wielkim zainteresowaniem i niedowierzaniem, uśmiechając się co jakiś czas, to znów podnosząc brew. Zaskakujące zwroty akcji i zakończenie, którego nie przewidziałam. Wszystko tutaj pasuje i tworzy super całość. Jest mocno, dosadnie i bez owijania.

Autorka wykazała się niesamowitą znajomością ludzkiej psychiki i zna tajniki manipulacji ludźmi.

Nasza główna bohaterka to dwudziestopięcioletnia kobieta, Polka. Jako mała dziewczynka była molestowana przez obleśnego starucha. Stara się o tym zapomnieć, wyprzeć przeszłość, jednak nie jest to proste.
Czy to co przeżyła w dzieciństwie ukształtowało ją ? Pewnie tak.
Jest inteligentna, sprytna i pewna siebie. Wie czego chce od życia i będzie o to walczyć.
Pewnego dnia postanawia zawalczyć o swoje marzenia i wyjechać do Stanów, aby spełnić swój „Amerykański sen” Na szczęście dziewczyna ma tam rodzinę – wujka i ciotkę , którzy na początku mają jej pomóc.
Bardzo szybko przekonuje się, że tutaj nie ma znaczenia jakie masz wykształcenie i umiejętności. Liczy się to, że nie masz zielonej karty pobytu, a to oznacza, że możesz być zatrudniona tylko na czarno. Wiadomo, że będzie to najgorsza paca za nędzne pieniądze. Możesz być niańką, sprzątaczką czy opiekunką do starych ludzi. Pracując na czarno, bez ubezpieczenia.
Jed podejmuje pracę sprzątaczki, jednak nie jest tym zachwycona. Absolutnie praca ta nie spełnia jej oczekiwań.
Otrzymuje intratną propozycję pracy jako towarzyszka dla bogatych i znudzonych życiem kobiet. Ma zabawiać i spełniać wszelkie zachcianki „klientek”.  Staje się ekskluzywną prostytutką dla kobiet. Przyjmuje nowe imię i nazwisko Jed Vitz. Jed potrafi czytać z mowy ciała i doskonale wyczuwać czego potrzebuje dana kobieta. Ten dar właśnie w tej pracy przynosi jej duże pieniądze i bardzo wymagające, obrzydliwie bogate klientki. Gdy staje się dla nich nie tylko ciałem, ale i umysłem wartym zainteresowania zmienia się wszystko. To teraz Jed ustala zasady i to ona decyduje uzależniając od siebie kobiety. Kobieta świetnie się w tym odnajduje i zaczyna się jej to nawet podobać.

Niestety spotyka na swojej drodze pewną osobę, której już nigdy nie zapomni. Ta osoba przypomnij jej traumatyczne dzieciństwo i to jak się wtedy czuła.

Owszem, seksu jest tutaj dużo, lecz został on ukazany w sposób bardzo naturalny i niedopowiedziany. Pozwalający nam na rozwinięcie naszej wyobraźni.

P O L E C A M – Absolutnie Genialna Lektura 🙂

Cytat :
„Podobno ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety. Podobno. Uważam, że to mocno zaniżona statystyka. Ja spotkałam tylko takie, które się tym pragnieniem charakteryzują. Świadomie lub nie”.

„Każdy z nas przychodzi na ten świat, mając jakiś dar, choć nie każdy go wykorzysta, a część nigdy się o tym nie dowie. Mój dar działa na kobiety. Wcześniej czy później wszystkie one nabierają ochoty na rozsmakowanie się w nim”.

 

Tytuł „Suka doskonała”

Autor Jolanta Dymowicz

Liczba stron 448

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=suka_doskonala,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz