recenzja książki

„SZELEST”MAŁGORZATA OLIWIA SOBCZAK

Przyznam, że po genialnej serii pt. „Kolory zła” https://ostatniastrona.com.pl/?s=kolory+z%C5%82a musiałam koniecznie przeczytać „Szelest”.
Co otrzymałam ?
Rewelacyjną powieść kryminalną, która wciąga, intryguje i zaskakuje. Dałam się porwać w wir wydarzeń przeczytawszy zaledwie kilka pierwszych linijek tekstu.
Nie odłożyłam książki dopóki jej nie przeczytałam do końca, musiałam poznać zakończenie, które mnie absolutnie zaskoczyło. Bardzo lubię być tak zaskakiwana.
Uwielbiam pióro autorki i uważam, że jest to jedna z najlepszych polskich pisarek naszych czasów.
Niezwykła plastyczność obrazu, ciekawy styl i mroczny, trzymający w napięciu klimat. Już wiem po czym poznać lektury wychodzące spod pióra Pani Małgorzaty Weroniki Sobczak.
Tak, jest bardzo tajemniczo, mrocznie i trochę niekomfortowo nawet. Wiemy, że zaraz coś się złego wydarzy, tylko nie mamy pojęcia kiedy i z której strony.
Świetna historia, nieszablonowe wątki, bardzo naturalni i tak bardzo namacalni bohaterowie oraz morderca –  szaleniec.
Wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, oto nasza główna bohaterka Alicja Grabska otrzymuje za zadanie przetestowanie nowej mobilnej aplikacji o nazwie „Place to Rest”.
Alicja jest dziennikarką i podchodzi do tego zadania z zawodową ciekawością i dociekliwością.
Szybko zauważa, że aplikacja kieruje ją w bardzo dziwne miejsca. Na pierwszym wskazanym miejscu zauważa zwłoki młodej dziewczyny i staje się to początkiem wyścigu z czasem, wyścigu, gdzie nie może znów wygrać śmierć. A jednak … na kolejnym wskazanym przez aplikację miejscu Alicja znajduje kolejne ciało zamordowanej młodej kobiety. Zadziwiające jak są do siebie podobne. Sposób w jaki kobiety zostały pozbawione życia daje pewność, że to ta sama dokonała tego makabrycznego mordu.
Z ramienia policji sprawę prowadzi Oskar Kordę. Od teraz to właśnie ten duet Alicja i Oskar będą starali się rozwiązać zagadkę tajemniczych i brutalnych zbrodni na młodych kobietach.
Sprawa jest skomplikowana ponieważ morderca nie zostawia na miejscu żadnych śladów, oprócz karty pamięci, gdzie zostają nagrane krótkie filmiki.
W pewnym momencie Alicja chce się wycofać z testowania aplikacji i zaczyna pomału dostrzegać, że ona sama jest w tym wszystkim znaczącą postacią.
Jak rozwinie się ta historia i kto jest mordercą dowiecie się przeczytawszy powieść 🙂
Zapewniam, że będziecie zaskoczeni i zadowoleni z przeczytania naprawdę rewelacyjnej powieści kryminalnej.
Absolutnie P O L E C A M 🙂
Jest to jedna z dziesięciu najlepszych książek jakie przeczytałam w tym roku, a jak wiecie czytam sporo – około 300 książek w tym roku 🙂
Tytuł „Szelest”
Autor Małgorzata Oliwia Sobczak
Liczba stron 352
Wydawnictwo W.A.B.
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA W.A.B.

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

Zostaw komentarz