debiut literacki,  recenzja książki

„SZEPTACZ” ALEX NORTH

„Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem”.
Przyznam, że książkę czytałam późną nocą i to zdanie miałam w pamięci cały czas podczas jej czytania.
Rewelacyjny debiut literacki.
WOW, ależ to jest książka! Niesamowity, przerażający i tak bardzo realistyczny thriller psychologiczny.
Bałam się czytając – serio, wielokrotnie odwracałam się za siebie czy nikogo nie ma za moimi plecami.
Świetnie napisana powieść, bardzo wyraźnie wykreowani bohaterowie. Genialna wręcz fabuła i ten klimat, który wciąga w swe macki i nie chcę wypuścić.

Głównym bohaterem jest Tom Kennedy. Jest to mężczyzna, który nie potrafi pogodzić się z niespodziewaną śmiercią żony. Samotnie wychowuje syna Jaka.
Jest pisarzem, lecz nie potrafi skupić się na swej pracy i pisać.
Aby wszystko zacząć od nowa postanawia zmienić miejsce zamieszkania. Przeprowadzają się do miasteczka Featherbank nie wiedząc, że w dzieją się tutaj rzeczy dziwne i mroczne.
Dwadzieścia lat temu w miasteczku tym zostaje uprowadzonych i zamordowanych kilku chłopców. Odpowiedzialność za to zrzucono na mężczyznę, któremu dano przezwisko „Szeptacz”. Czy po tylu latach „Szeptacz” powrócił ?. Jak to jest możliwe, skoro mężczyzna siedzi w więzieniu? Może to jakiś szalony naśladowca? Kim jest i dlaczego robi to co robi?

Niestety znów znika kilkuletni chłopiec. Trwają jego poszukiwania, jednak okazują się bezskuteczne.Mroczna przeszłość tego miejsca znów przypomina o sobie.
Pojawia się tajemnicza dziewczynka, motyle …
Każda strona tej powieści to napięcie i zaskakujące zwroty akcji. Zakończenie zupełnie nieprzewidywalne.
Tytuł „Szeptacz”Autor Alex NorthTłumaczenie Paweł WolakWydawnictwo MUZALiczba stron 478

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 400 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji – banki zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz