debiut literacki,  recenzja książki

„SZEPTY PRZESZŁOŚCI” MILENA BREŚ

Piękna, emocjonalna powieść młodzieżowa, ale nie tylko dla młodych.
Rewelacyjny debiut literacki młodej autorki, która napisała powieść gdy miała osiemnaście lat.
Brawo, gratuluję.
Głowna bohaterka to Miriam , nastolatka, która gdy była mała wierzyła, że może wymarzyć swoją rzeczywistość. Często zamykała oczy i przenosiła się w inny świat, gdzieś gdzie było jej dobrze, czułą się kochana i bezpieczna. Posiadanie swojego innego świata było dla niej magiczne.
Gdy miała sześć lat zdarzył się wypadek w którym zginął jej ojciec, od tego czasu nic już nie było takie jak wcześniej.
Miriam mieszka z pijącą matką. Obie nie mogą się podnieść po tragedii jaka je spotkała. Każda z nich stara się żyć dalej lecz czy może być jeszcze normalnie i czy mogą być jeszcze kiedyś szczęśliwe ?
Matka nie potrafi sobie poradzić z córką i decyduje się na umieszczenie jej w szpitalu psychiatrycznym.
Od razu wbrew jej woli dziewczyna otrzymuje leki i musi brać udział w terapii , spotkaniach grupy wsparcia i spotkaniach z psychologiem.
To co się tam dzieje powoduje,że Miriam jeszcze bardziej zamyka się w sobie.
Na szczęście dziadek zabiera ją do siebie do Rawy Mazowieckiej. Chce dać wnuczce wsparcie i prawdziwą rodzinę. Dziewczyna idzie do nowej szkoły. Poznaje Piotrka,
Kim jest tajemniczy Maciej, z którym tak często rozmawia Miriam ?
Uważam, że jest to ważna książka i zapewniam,że absolutnie warta przeczytania.
Bardzo spodobała mi się dedykacja autorki : „Książkę dedykuję wszystkim tym, którzy we mnie wątpili. Sprawiliście, ze pokonałam strach przed spełnianiem marzeń”.
Bardzo się cieszę,że  Pani Milena napisała tę powieść. Dziękuję 🙂
Tytuł „Szepty przeszłości”
Autor Milena Breś
Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron 234
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz