recenzja książki

„SZKLANE SKRZYDŁA MOTYLA” KATRINE ENGBERG

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem duńskiej autorki, już wiem, że nie ostatnie,

Rewelacyjny thriller, kryminał.
Zemsta ukazana została jako genialne źródło działania.

Powieść czyta się szybko, lekko wręcz błyskawicznie.

Historia wciąga w swój świat w ogromną łatwością, aby targać nami we wszystkie strony emocjami i przypuszczeniami.

Bardzo przemyślana i dopracowana w szczególikach fabuła, bardzo realistyczni bohaterowie i to coś , co nie pozwala odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz do końca.

Jestem zaskoczona, nie przewidziałam zakończenia i pomyliłam się.
Od samego początku wszystko już zaczyna się strasznie i niesamowicie intrygująco – oto w miejskiej fontannie przy głównym deptaku Kopenhagi  zostają znalezione zwłoki młodej nagiej dziewczyny. Ciało znajduje roznosiciel gazet. Na miejsce zbrodni bardzo szybko dociera policja, która odkrywa zadziwiające zjawisko – na ciele ofiary znajduje się cała masa ran, nacięć lecz brak jest nawet kropli krwi. Czyżby upuszczono jej krew ? Zaskakująco w ciągu najbliższych dwóch dni zostają odnalezione kolejne ciała ofiar. Wszystkie są nagie i w wodzie i zupełnie pozbawione krwi.

Policja już wie, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, który upodobał sobie spuszczanie z ofiar krwi. Dlaczego to robi i kim jest ten zwyrodnialec ?Ofiary są z różnych środowisk, maja różne wykształcenie i są w różnym wieku. Jest jednak coś co je łączy – wszystkie pracowały w domu ośrodku terapeutycznym dla dzieci i trudnej młodzieży z problemami psychicznymi „Dom Motyl”. Ośrodek ten już nie istnieje, został zamknięty po tajemniczej samobójczej śmierci jednej z podopiecznych.

Mamy niedoszłych samobójców, schizofreników pielęgniarkę, psychiatrę i pedagoga. Po kolei giną osoby z tego środowiska. Co okrutnego się wydarzyło w „Domu Motyl” ?.

Zapraszam WAS w tę wędrówkę do ludzkich umysłów, myśli i nieprzewidzianych działań.

Tytuł „Szklane skrzydła motyla”
Autor Katerine Ebgerg
Tłumaczenie Elżbieta Frątczak-Nowotny
Liczba stron 340
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Egzemplarz recenzencki od WYDAWWNICTW ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz