recenzja książki

„TAM, GDZIE MILCZĄ RÓŻE” PAULA ER.

Nie czytałam debiutanckiej powieści autorki pt.” Wolność jaskółki”, więc zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Otrzymałam bardzo ciekawą i przemyślaną historię z gatunku literatury obyczajowej i romansu.

Prosty język i styl powoduje, że powieść tę czyta się szybko, lekko i niejako na wdechu.
Specyficzny klimat niepokoju, który nam towarzyszy ma swoje uzasadnienie.
O tym, jak ważna jest dla każdego z nas prawdziwa Przyjaźń wie chyba każdy. Jak wielka siła tkwi w kobiecej Przyjaźni przekonacie się czytając tę powieść.
Nasze główne bohaterki to Anastazja i Jagoda. Dwie kobiety, które razem pracują i tylko z pozoru kompletnie nic je nie łączy. Poznają się i zaczynają się lubić. Nawiązuje się między nimi nić porozumienia.

Anastazja jest żoną i matką. Ma dwóch synów Szymona i Przemka, których właściwie wychowuje sama. Mąż Czarek zajęty pracą przestaje dostrzegać, że w domu ma kobietę, matkę, kochankę, przyjaciółkę. Pracuje zawodowo, lecz mimo to od dawna musi liczyć tylko na siebie we wszystkich obowiązkach domowych. Nie dziwi fakt, że w pewnym momencie jest zmęczona i ma tego wszystkiego dość. Zaczyna myśleć o rozwodzie, tylko co powiedzą inni ?

Jagoda to żona Sylwka, który nie pracuje. Siedzi w domu i ze wszystkiego ją rozlicza. W dodatku stosuje przemoc fizyczną psychiczną i ekonomiczną. Zawsze robią to co on zaplanuje. To właśnie on decyduje gdzie pojadą na wakacje, w jakich ubraniach chodzi jego żona. Kobieta zupełnie się podporządkowała, nie jest ważne jej zdanie czy jej potrzeby. Rozliczana z każdego grosza nie może sobie pozwolić na jakąś nawet najmniejszą spontaniczną przyjemność. Nie ma wsparcia w nikim, a teściowa ciągle jej dogaduje
Wydaje się naturalnym, że w pewnym momencie dostrzega gorzką prawdę o swoim życiu i zaczyna się zastanawiać nad rozwodem.

Gdy pewnego dnia Jagoda nie zjawia się w pracy, Anastazja zaczyna ją szukać. Wyobraźnia podpowiada jej straszną historię i wie, że musi nie dopuścić do tragedii.
Najpierw odwiedza dom kobiety, gdzie spotyka aroganckiego męża i dobrze się tam czującą jakąś kobietę. Sylwester nie jest zaniepokojony zniknięciem żony i nie ma ochoty jej szukać. Przeciwnie, ma teraz luz i czas dla siebie i swoich zachcianek.

Anastazja wsiada do auto i jedzie szukać przyjaciółki. Złe przeczucia prowadzą ją do starego domu po zmarłej jakiś czas temu matce kobiety.

Co się dalej wydarzy ? Przeczytajcie, a dowiecie się 🙂

Gwarantuję dużo emocji, niespodzianek i zaskakujących prawd.
Powieść bardzo ładnie i tak naturalnie ukazuje nam damską przyjaźń. Również to, jak wiele jest w stanie znieść kobieta, aby nie być samotną. Na jak wiele rzeczy się godzi i jak łatwo przywdziewa na swoją twarz maski, aby otoczenie nie poznało prawdy.

Przemoc psychiczna, fizyczna czy ekonomiczna nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia.

Powieść porusza wiele ważnych tematów, które każdemu z nas mogą być bliskie.

Trudne dzieciństwo, brak poczucia bezpieczeństwa, niska samoocena, poczucie odrzucenia i samotności.

Lektura idealna na jesienny wieczór 🙂 POLECAM 🙂

 

Tytuł „Tam, gdzie milczą róże”

Autor Paulina Er

Liczba stron 328

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=tam_gdzie_milcza_roze,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz