recenzja książki

„TESTAMENT ARIANY” FRANCOISE BOURDIN

Byłam zafascynowaną poprzednią powieścią autorki pt „Ogród Lorenza”.
Tym razem też absolutnie się nie zawiodłam. Prosty temat – młoda kobieta otrzymuje nieoczekiwanie w spadku dom. Będzie to początek wielu kłopotów i nieporozumień rodzinnych. Oburzenie „pokrzywdzonych”, pomimo, że są bliskimi spadkobierczyni jest ogromne.

Zrobią wszystko, aby namówić ją na sprzedaż, bo dzięki temu mają szansę na pieniądze.
Autorka ma dar pisania niezwykle pięknym językiem i stylem. Jest bardzo klimatycznie, magicznie, zagadkowo, a z drugiej strony tak naturalnie i realistycznie.
Powieść czyta się dobrze, lekko, szybko. Dałam się porwać do świata Anny i Ariany, wciągnęło mnie i pochłonęło zupełnie.
Poznajemy też cudowną magię starych zapisków w grubym notesie, z których dowiadujemy się wielu rzeczy o zmarłej Arianie.
Uznana za dziwaczkę i kobietę szaloną z czasem, gdy poznajemy jej historię ukazuje nam się obraz zupełnie innej osoby. Całe życie walczyła o odzyskanie tej rodzinnej posiadłości. Tutaj spędziła swoje dzieciństwo i tutaj chciała umrzeć.

Pragnie, aby posiadłość pozostała w rękach rodziny, dlatego decyduje się zapisać ją w spadku swojej bratanicy Annie. Wie, że jej najbliżsi od razu po jej śmierci pozbyliby się tej niezwykle dla niej ważnej pamiątki rodzinnej.

Czy Anna zdecyduje się na przyjęcie spadku ? Czy zechce zamieszkać w rodzinnej posiadłości ?Niestety będzie to miało wpływ na jej małżeństwo, a relacje z mężem Paulem, który absolutnie nie chce tutaj zamieszkać stają się niezwykle skomplikowane.

Kobieta będzie musiała podjąć bardzo ważne decyzje, które wpłyną na jej życie na długie lata.

Siła marzeń jest niezwykła i cudowna. To ona dodaje nam siłę i moc do działania.
Powieść ukazuje nam trudne relacje międzyludzkie i to co w nas ludzkie : zazdrość, egoizm i chytrość, jednak nie tych którzy zostają o to posądzeni.

Ciąg dalszy nastąpi, więc czekam 🙂

 

Tytuł „Testament Ariany”
Cykl „Ariana” tom 1

Autor Francoise Bourdin

Tłumaczenie Lilla Teodorowska

Liczba stron 352

Wydawnictwo Dragon
http://www.wydawnictwo-dragon.pl/product/1510
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz