recenzja książki

„TO, CZEGO O MNIE NIE WIESZ” Samantha Young

Powieść obyczajowa, romans szkockiej autorki Samanthy Young.. Trzecia część cyklu Hart’s Boardwalk

Wyjątkowo nie potrafiłam wskoczyć w klimat tej książki.
Prosty styl i język. Czytało się lekko i szubko jednak dość często nudnawo.
Historia Dahlii McGuire, kobiety, która pochodzi z rodziny wielodzietnej, ma czworo rodzeństwa. Matka była pielęgniarką a ojciec strażakiem. W domu nie było łatwo finansowo/ Mimo to
dziewczyna ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych,które były jej pasja. Pracowała aby zarobić na swoje utrzymanie i kontynuować naukę. Była uparta i konsekwencja w tym postanowieniu.
Aktualnie spokojnie mieszka sobie w Hartwell, gdzie ułożyła swe życie po swojemu.
Pewnego dnia dowiaduje się, że jest potrzebna swemu ukochanemu ojcu w Bostonie. Nie zastanawia się i szybko decyduje się wrócić do miejsca, w którym wiele lat temu jej serce zostało złamane.
Jej młodzieńczą miłością był Michael – mężczyzna, który w momencie, gdy kobieta wraca do Bostonu próbuje zacząć życie na nowo po nieudanym małżeństwie i rozwodzie.
Czy los połączy tych dwoje na nowo? Czy była to prawdziwa miłość, która przetrwała tak wiele lat i znów da o sobie znać?
Fajnie, że akcja, wydarzenia i historia ukazana jest dwutorowo – to co dzieje się teraz i to co miało miejsce jedenaście lat temu.
Co wydarzyło się kilka lat temu i dlaczego Dahlia uciekła z rodzinnego domu?

Książka wydaje mi się odpowiednia na wakacyjny czas, gdy chcemy odpocząć, wyłączyć myślenie i wyluzować. Może Wy odnajdziecie się w tym klimacie – mi się nie udało.

Tytuł „TO, CZEGO O MNIE NIE WIESZ”
Autor Samantha Young
Tłumaczenie Ewa Górczyńska i Anna Kowalska
Wydawnictwo Burda Media
Liczba storn 464

To, czego o mnie nie wiesz


Egzemplarz recenzencki od http://www.burdaksiazki.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz